Liverpool vybojoval v Sunderlandu důležité vítězství

Výraznou herní převahu na hřišti Sunderlandu dokázal Liverpool ve 4. kole Premier League přetavit ve vítězství 2:0. Hrdinou zápasu byl Voronin, který se postaral o oba góly "Reds". V prvním poločase nejprve nahrál na úvodní trefu Sissokovi a v závěru utkání pak sám překonal vynikajícího brankáře Gordona.

Favorit zahájil utkání na hřišti nováčka ve velkém stylu, přesto se mu v úvodní patnácti minutách, kdy měl jasnou herní převahu, skóre otevřít nepodařilo. Pokus Voronina totiž zneškodnil brankář Gordon, Alonso zase mířil z dobré pozice jen vedle tyče. Co se týče agresivity, zažil Sunderland světlejší chvíle mezi druhou a třetí desetiminutovkou, kdy se dočkal i první šance zápasu. Tu měl ve 24. minutě Stokes, jenže brankář Reina míč vyrazil.

První branky se tak nakonec přeci jen dočkali "Reds". V 37. minutě odcentroval Alonso do šestnáctky soupeře, Pennant přehrál míč na Voronina, který si všiml nabíhajícího Sissoka a ten přízemní střelou z dvaceti metrů překonal vše, co mu stálo v cestě.

Sunderlandu se poté úplně zhroutila hra ve středu hřiště a jen s vypětím všech sil držel Liverpoolské v bezpečné vzdálenosti od Gordonovy branky. K pohromě pro domácí se schylovalo v nastaveném čase úvodní půle, kdy se po Pennantově centru dostal k hlavičce Torres, ale gólman Gordon dokázal jeho jedovatý pokus, který mu napoprvé proklouzl pod tělem, následně pohotově zastavit ještě před brankovou čárou.

Ve druhém poločase pokračoval souboj hostujících útočníků s bezchybným brankářem Gordonem. Nepřišel si na něj v 51. minutě Torres, ani o pár vteřin později z volného přímého kopu Pennant. Domácí se naopak stále nemohli prosadit přes pozornou obranu Liverpoolu, ačkoliv si dokázali mezi šedesátou a sedmdesátou pátou minutou vytvořit solidní tlak i díky zranění Carraghera, který při jednom z obranných zákroků nešťastně srazil s brankářem Reinou.

Nejblíže ke srovnání skóre měl v 77. minutě Stokes, ale těsně minul. Liverpool se v závěru dokázal zkonsolidovat a vyrazit do útoku. Hrdinou posledních minut byl opět agilní Voronin, kterému sice v 79. minutě zlikvidoval jasnou gólovou šanci Gordon, ale na jeho pokus z 87. minuty už byl krátký. Liverpool si tak ze Sunderlandu veze výhru 2:0.