Vyčichlý Hložek, zadřený motor Coufala i těžké nohy Kuchty. Bosák si po neúspěchu v Lisabonu všiml spousty věcí...

Vyčichlý Hložek, zadřený motor Coufala i těžké nohy Kuchty. Bosák si po neúspěchu v Lisabonu všiml spousty věcí...

Český národní tým našel v novém ročníku Ligy národů svého prvního přemožitele. Stalo se tak v Lisabonu a obě portugalské branky ve čtvrtečním souboji padly přes levou stranu, kterou obhospodařoval tandem Aleš Matějů a Milan Havel.

Přesně toho si všiml i Jaromír Bosák. "K zamyšlení pro Jaroslava Šilhavého bylo určitě to, že levá strana v sestavě Matějů–Havel zjevně nestíhala hráče soupeře. Oba góly i některé další akce Portugalců šly právě tímto koridorem. Samozřejmě, je třeba vidět, že v nominaci na utkání chyběla celá řada těch, kteří by nejspíše před zmiňovanou dvojicí dostali přednost. Ale to se nedá brát jako omluva," napsal ve svém sloupku pro portál seznamzpravy.cz sedmapadesátiletý expert.

Ten je moc zvědav, v jakém módu se představí repre v neděli večer ve Španělsku. Ten by dal při rozlučce s červnovým mezinárodním blokem vydechnout například čerstvé posile Bayeru Leverkusen a to z následujících důvodů...

"Únava se dostala hráčům docela hluboko pod kůži. Myslím, že mimo hru zůstane Adam Hložek. Fotbalovým žargonem je v posledních týdnech vyčichlý. Neúspěšný v soubojích, na hřišti při hře dopředu jemně řečeno absolutně nenápadný, nevýbušný, dlouhé minuty o něm vůbec nevíte. Upřímně řečeno, nemůžeme se divit. Hlava dostala pořádně zabrat, řešil se přestup tam či onam, najednou běhá mezi ušima spousta jiných věcí než jen samotná hra a individuální výkon. Pokud se k tomu přidá i pozice klíčové postavy Sparty s odpovědností za nepovedenou sezonu, je z toho pořádný guláš a docela těžké závaží táhnoucí výkonnost směrem dolů. Zkrátka a dobře, potřebuje na pár dnů úplně zahodit myšlenky na fotbal a pořádně si od něj odpočinout," nastínil na seznamzpravy.cz uznávaný sportovní novinář, jehož osobní konto zdobí celá řada knižních publikací.

Vydechnout by však dle jeho slov potřebovaly i jiné opory mužstva. Únava podle něj naopak nebyla znát u Michala Sadílka z Twente či Jakuba Brabce z Arisu Soluň, z něhož se prý stává tahoun výběru.

"Už poněkud zadřený motor jsem viděl i u Vladimíra Coufala. Oproti předcházejícím dvěma utkáním měl těžké nohy i Jan Kuchta. Což není kritika. Proti Švýcarům a Španělům odvedl fantastickou práci s maximálním fyzickým nasazením, což se muselo projevit. Naopak, Michal Sadílek, ten je snad na klíček. Neustále v pohybu, nebojí se hrát, velmi užitečný při hře dozadu. Jeho důležitost pro národní tým se zvyšuje každým odehraným utkáním. Lídrem mužstva se stává Jakub Brabec. Přechod na systém se třemi stopery mu vyloženě sedí. Vyhrává velké procento soubojů, dokáže řídit své kolegy a hlavně, oproti minulosti, nedělá chyby. Znovu odehrál velmi povedené utkání. Jen aby to vydrželo. Ve Španělsku to může být z defenzivního hlediska opět docela divočina," předpověděl na serveru seznamzpravy.cz dlouholetý komentátor České televize.

Brabec o Ronaldovi: Bylo vidět, že se bál rvačky o jeho dres. Když viděl, že mu chci jen podat ruku, byl překvapený

Zdroj: seznamzpravy.cz