Enrique: Zápasy s Čechy jsou vždy náročné. Jejich tým je ve skvělém stavu, je to top mužstvo

Enrique: Zápasy s Čechy jsou vždy náročné. Jejich tým je ve skvělém stavu, je to top mužstvo

Čtvrteční výhrou ve Švýcarsku se dobře naladili na závěrečné utkání červnové Ligy národů. Nedělní utkání skupiny A2 jim do cesty postaví znovu český výběr a kouč Luis Enrique rozhodně soupeře nepodceňuje. Španělé v první konfrontaci s tímto soupeřem vyválčili remízu 2:2 až v samotném závěru, nyní chtějí brát v Maláze tři body za výhru.

Zkušený stratég si je vědom síly nedělního soupeře a na tiskové konferenci poukázal na věci, na kterých jeho tým chce zapracovat. „Abychom vyhráli, určitě se musíme značně zlepšit. Podle mě je český tým v naprosto skvělém stavu, je to top mužstvo. Zápasy s Čechy jsou vždy náročné, protože hrají jiným způsobem, než na jaký jsme zvyklí. Moc nám to nevyhovovalo. V Praze hráli s velkým nasazením a zaujetím, v dobrém počtu hráčů se poskládali kolem vápna a udělali tam bariéru, kterou jsme těžko překonávali," nechal se slyšet španělský kouč.

„Musíme určitě zlepšit zejména obranu. Po ztrátě míče nesmíme Čechům umožňovat takové situace, po kterých dali góly v Praze. Když přijdeme o míč, budeme se snažit ho hned získat zpět. Myslím, že ještě budeme mít možnost ukázat, co umíme. Naším cílem je mít hodně šancí a proměnit je v góly," pokračoval na tiskové konferenci.

Divácká kulisa bude bouřlivá, neboť třicetitisícový stadion byl vyprodán během patnácti minut. „Je to, jako když jste už dlouho nebyli na žádném koncertu a do města přijede nějaký dobrý zpěvák. V Andalusii je nadšení pro fotbal obrovské. Když nám federace řekla, že se lístky za 15 minut vyprodaly, ukazuje to, jaké je to fotbalové město," dodal Enrique.

Zdroj: sport.cz