Obrovsky mě také láká vidina evropských pohárů, přiznává Kliment, podle nějž je na západě super tým

Obrovsky mě také láká vidina evropských pohárů, přiznává Kliment, podle nějž je na západě super tým
ROZHOVOR

Novou plzeňskou devítkou se před pár dny stal zkušený forvard Jan Kliment, jenž v posledních letech sbíral zkušenosti v německém, dánském i polském prostředí.

"Celou tu minulou sezonu jsem zápasy sledoval, protože tu znám Kopice a i některé další hráče. Myslím si, že se to podařilo výborně. Klíčový byl ten zápas na Slavii, kde se to dokázalo týmovým výkonem zlomit. Ještě než jsem věděl, že bych sem měl jít, tak jsem Viktorce držel v boji o titul palce a měl jsem radost z jejího úspěchu. Jsem strašně rád, že přicházím do takhle velkého klubu. Zázemí a všechno kolem na mě dýchá hrozně pozitivně. Mám radost, že vše vyšlo a doufám, že se bude dařit mně i celému týmu," uvedl nedlouho po podpisovém aktu bývalý útočník Jihlavy či Slovácka.

Jak se vůbec jeho přesun do Doosan arény zrodil? "Všechno se to seběhlo dost rychle. Po konci sezony jsem hledal nové angažmá, měl jsem nějaké nabídky, z nichž Plzeň pro mě vyplývala jako úplně nejlepší varianta, takže jsem příliš neváhal. Bavil jsem se o tom i s Honzou Kopicem, se kterým jsme dobří kamarádi a jsem opravdu rád, že to dopadlo a jsem tady," přidal na fcviktoria.cz nejlepší střelec Eura do jednadvaceti let z roku 2015.

S čím vším přichází na novou klubovou adresu? "Viktorka je velký tým, který vyhrál mistrovský titul a má velké cíle, takže rozhodně chci v jejich naplnění pomoct. Obrovsky mě také láká vidina evropských pohárů, které bych si rád znovu zahrál, protože v Bröndby mi to v nich tolik nevyšlo. Máme teď možnost se do nich dostat, takže doufám, že uspějeme a podaří se nám to. Myslím si, že alespoň pro začátek sezony je to, nejen pro mě, ten hlavní cíl," přiblížil na stránkách fcviktoria.cz nový svěřenec Michala Bílka.

Co říká nynějšímu kádru a vůbec konkurenci, kterou už nezvyšuje např. Jean-David Beauguel? "Je tady super tým. Postupně jsem s nějakým věkem zjistil, že konkurence je v každém týmu a nikde nemá člověk jisté, že bude hrát, takže mi to problém nedělá. Naopak mě to dokáže vyhecovat k lepším výkonům, takže nad tím ani moc nepřemýšlím. Byl tady Bogy, který nastřílel hodně gólů a samozřejmě bych byl rád, kdyby se mi podařilo na něj navázat. Každý jsme sice jiný typ hráče, ale pokusím se o to svým stylem," uzavřel na klubové webu osmadvacetiletý útočník, jehož osobní konto zdobí i pět mezinárodních startů za české áčko.

Na Letné dali jasně najevo, že mladíci Ryneš i Suchomel se mohou těšit na další šanci v prvním týmu...

Zdroj: fcviktoria.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.