V lize můžeme překvapit jako Hradec, nic není nemožné, tvrdí Jindřišek a vyzdvihuje Matějovského, Hübschmana i Laštůvku

V lize můžeme překvapit jako Hradec, nic není nemožné, tvrdí Jindřišek a vyzdvihuje Matějovského, Hübschmana i Laštůvku

Josef Jindřišek z Bohemians 1905 má aktuálně na kontě 395 prvoligových startů a jedním z jeho cílů pro nadcházející soutěžní ročník 2022/2023 bude pokořit bájnou čtyřstovku, což se mimochodem od roku 1993 podařilo pouze 11 osobnostem.

"Petržela, Vlček, Otepka, Vaniak, Horváth. Hodně dobrá společnost. V top desítce znám všechny a konkrétně Milanu Petrželovi přeju pětistovku, snad vydrží. A já? Chtěl jsem tři sta startů za Bohemku, což mi v nadstavbě vyšlo. Ligová čtyřstovka je taky událost: když jsem podepisoval smlouvu, ptal jsem se našeho mluvčího, kolik mi chybí. Těch pět zápasů není nedosažitelných," přednesl v interview pro isport.blesk.cz jednačtyřicetiletý středopolař z Ďolíčku.

Ten by mohl teoreticky vyrovnat i druhého nejstaršího hráče v dějinách české ligy Jaromíra Blažka, jenž naposledy chytal ve dvaačtyřiceti letech a čtyřech měsících. Lépe už je na tom pouze Pavel Zavadil, jenž hrál na nejvyšší úrovni o tři měsíce déle...

"Ani si to neuvědomuju, pořád kolem sebe vidím mladé kluky. A jsem rád, že nejsem jediný čtyřicátník v lize. Marek Matějovský je pan fotbalista, který dělá hru Boleslavi. Tomáš Hübschman hraje v Jablonci na stejné pozici jako já, drží prostředek. Tenhle post ocení jen ten, kdo fotbalu opravdu rozumí. Ani ne za měsíc k nám přibude Honza Laštůvka, brankář Baníku. Všimněte si, že nikdo z nich nepřesluhuje a nezabírá místo mladším. Nemůžete hrát jen kvůli jménu: zvlášť dneska, když si kluby hlídají každou korunu," podotkl na stránkách Deníku Sport svěřenec trenéra Jaroslava Veselého.

Podle slov budoucí posily Velkým Hamrů je příjemné, že u Botiče zůstal, protože mužstvo dobře zná. "Někdo přijde, někdo odejde a snad budeme po zkušenosti z minulé sezony zocelenější. Znáte to: co tě nezabije, to tě posílí. Třeba letos jsme od pohárů nebyli daleko. Od postupu do semifinále MOL Cupu nás dělilo pár vteřin. Do Evropy to jde přes národní pohár snáz, třeba se to povede už za rok. Nebo můžeme překvapit v lize jako v poslední sezoně Hradec. Nic není nemožné," navnadil zelenobílé příznivce funkční veterán s minulostí v Jablonci i Sigmě, jehož slova publikoval portál iSport.cz.

Kalvach si během tohoto reprezentačního termínu musel připadat skoro jako zavazadlo, míní Bosák

Zdroj: isport.blesk.cz