Hašek: Katar si pořádání MS zaslouží, bude to velký zážitek. Stadiony jsou po akustické stránce vyladěné na jedničku

Hašek: Katar si pořádání MS zaslouží, bude to velký zážitek. Stadiony jsou po akustické stránce vyladěné na jedničku

Ne všichni zasvěcení jsou nadšení z toho, že nadcházející mistrovství světa proběhne v Kataru. Může za to jak údajná korupce, tak možné nedodržování lidských práv kvůli výstavbě stadionů a s tím spojené infrastruktury. 

Ivan Hašek však s pořadatelstvím nemá žádný problém. V oné zemi ostatně v minulosti sám půl roku působil. "MS v Kataru bude velkým zážitkem. Katar si to pořádání dle mého názoru zaslouží. Působil jsem tam sice před více než deseti lety, ale mám poměrně čerstvou pozitivní zkušenost s jejich infrastrukturou. Katařané napumpovali do příprav na šampionát obrovské peníze, což se projevuje na každém rohu. Stadiony jsou po akustické stránce vyladěné na jedničku, atmosféra z ochozů náramně rezonuje," pronesl na serveru seznamzpravy.cz osmapadesátiletý odborník, jenž by mohl po štaci v Libanonu zamířit na lavičku slovenské reprezentace.

Expert, jenž v minulosti vedl také Spartu, Štrasburk, St. Etiénne, Al Wasl, Al-Ahli, Al-Hilal, Qatar SC, Al-Fujairah, Emirates Club nebo českou reprezentaci s Gabonem, se nikterak nebojí ani klimatu. "Není důvod se přehnaně obávat. V listopadu a prosinci, kdy se MS uskuteční, bude kolem 25 stupňů. Řekl bych, že klimatizace možná ani nebude potřeba," přidal na seznamzpravy.cz Hašek.

Dauhá, čili hlavní město Kataru, mezi jehož partnerská města patří i Marbella, Peking, Tbilisi nebo Tirana, je mu sympatické. "Přijde mi to, jako kdyby se hrálo MS v Brně. Dauhá mu totiž dokonale odpovídá rozlohou. Vzdálenosti mezi stadiony jsou divácky příjemné, za 15 minut se dostanete prakticky odkudkoliv přímo na stadion. Jediný problém může vzniknout s mimořádným přísunem fanoušků," uzavřel na konto světového šampionátu Hašek, jehož slova vyšla na seznamzpravy.cz.

Palička: „Levá strana? Trpěl jsem. Šilhavému to ale nevyčítám.“ A kdo za to může? Soros, Gates, ilumináti?

Zdroj: seznamzpravy.cz