Letenský Vindheim představuje Viking: Velká intenzita, běhaví hráči, žádné dlouhé míče, ale chuť hrát fotbal

Letenský Vindheim představuje Viking: Velká intenzita, běhaví hráči, žádné dlouhé míče, ale chuť hrát fotbal

Sparťanský navrátilec Andreas Vindheim, na nějž Schalke 04 neuplatnilo opci, se vyjádřil k losu druhého předkola Evropské konferenční ligy, který letenskému "S" přisoudil tým z jeho rodné země.

A co tedy na celek Viking FK říká? "Je vtipné, že budeme hrát právě proti norskému týmu. Rozhodně to nebude jednoduchý soupeř. V téhle sezoně se jim docela daří. Ano, to je třeba říct, norská liga už nějakou dobu probíhá, a to může být jejich výhoda. Bude to zajímavý duel," předpověděl na stránkách sparta.cz šestadvacetiletý fotbalista s minulostí v norském Brannu i švédském Malmö.

Nynější Viking pro něj není neznámou ekvádorskou vesnicí. "S některými hráči se znám. Norskou ligu neustále sleduji. Ne, že bych se díval na každý zápas, ale sleduju všechny sestřihy. Znám je poměrně dobře," uvedl na klubovém webu hráč, jehož tržní cena se pohybuje okolo jednoho milionu eur.

Jaké silné stránky podle něj Viking má? "Doma jsou silní. Mají stadion s umělým trávníkem. To je také jejich výhoda. Je to tým, který je zvyklý hrát ve velké intenzitě. Jsou běhaví, chtějí hrát fotbal. Nenakopávají moc dlouhých míčů. Rozhodně to bude zajímavá konfrontace," uzavřel na sparta.cz svěřenec Briana Priskeho, jenž má v Česku platnou smlouvu až do léta 2024.

Osminásobný vítěz Eliteserien je po jedenácti kolech nového ročníku na průběžné třetí pozici s tříbodovou ztrátou na vedoucí Lillestrom.

Priske bude chtít vidět i Fortelného, Nitu, Vindheima, Vorla či Drchala. Kdo dostává šanci ze strahovské mládeže?

Zdroj: sparta.cz