Plzeň zahájila přípravu vítězně, Pilař zaznamenal hattrick

Plzeň zahájila přípravu vítězně, Pilař zaznamenal hattrick

Mistrovská Plzeň zahájila v sobotním parném dopoledni letní přípravu na nadcházející sezónu. Divizní Klatovy po vlažném začátku jednoznačně přehrála a připsala si první výhru v přípravě.

Za Plzeň v průběhu utkání nastoupilo i pět letních posil (nejnovější posila Cadu z Pardubic ještě ne). Střelecky se přitom prosadily dvě letní posily, navrátilec Václav Pilař, který vstřelil hattrick, a útočník Jakub Kliment, který zaznamenal jednu branku. „Chtěli jsme, aby si kluci zahráli, což se nám podařilo. Výsledek není úplně rozhodující, protože jsme teprve na začátku přípravy. Dali jsme šest gólů, z toho vstřelil Vašek Pilař tři a trefil se poprvé i Honza Kliment, takže na naší straně panuje spokojenost a jedeme dál," ohodnotil první přípravné utkání asistent Michala Bílka Pavel Horváth.

Brno - Bystrc (oslavy 90. výročí klubu Bystrc)

Z prvoligových klubů v sobotu odehrála své první přípravné utkání na nadcházející sezónu ještě brněnská Zbrojovka, kterou vyzvali v rámci oslav 90. výročí od založení klubu fotbalisté Bystrc-Kníničky, který hraje Jihomoravský krajský přebor. I Zbrojovka proti outsiderovi prokázala své kvality a soupeře porazila 6:0.

Letní příprava:

FC Viktoria Plzeň - SK Klatovy 6:0 (1:0)
Branky: 16. Bucha, 46. Pilař, 49. Mihálik, 59, Pilař, 66. Pilař, 87. Kliment.

FC Dosta Bystrc-Kníničky - FC Zbrojovka Brno 6:0 (3:0)
Branky:
27. Pragr, 36. Řezníček, 43. Blecha, 47. Fousek, 49. Kohoutek, 73. Hladík.

Zdroj: fcviktoria.cz, fczbrno.cz