Hašek pro slovenská média: Budu rád, když se mi prezident Kováčik ozve

Hašek pro slovenská média: Budu rád, když se mi prezident Kováčik ozve

Bude to někdo ze zahraničí. Tak zněla asi nejzásadnější informace od prezidenta Slovenského fotbalového svazu (SFZ) Jána Kováčika na čtvrtečním brífingu v Šamoríně ohledně tématu reprezentačního trenéra Slovenska. Ačkoliv Kováčik nepotvrdil žádné jméno ani zemi, na Slovensku považují za největšího adepta Čecha Ivana Haška. A deník Šport s ním udělal exkluzivní rozhovor.

„Ještě jsme spolu nehovořili. Vím jedině to, že na Slovensku byl odvolaný dočasný trenér. Později jsem se dozvěděl, že jsem údajně jeden z kandidátů. Pokud se s prezidentem SFZ spojíme, možná mi to potvrdí,“ uvedl bývalý šéf českého fotbalu k otázce, zda s ním již někdo ze slovenského fotbalového svazu jednal.

„Je to lákavé. Pro každého trenéra by bylo. Obzvlášť, když jde o mužstvo, u kterého bych se cítil jako doma. Mohl bych hovořit česky, anebo dokonce i slovensky. Navíc, máte mužstvo s potenciálem. A to nehovořím pouze o áčku, ale i o jednadvacítce. Byla by to pro mě výzva. Jak jsem však uvedl, na telefonát ještě pouze čekám,“ sdělil Hašek v rozhovoru pro slovenský deník Šport.

Tomu přitom nedávno skončila smlouva u reprezentace Libanonu a nikde není psáno, že by nemohl pokračovat ani tam. „Skončila mi smlouva, to je pravda. Jednáme však o případném pokračovaní spolupráce. Uvidíme, jak to skončí,“ poznamenal dále Hašek, který zatím podle svých slov tedy neví, co bude. Zároveň však osmapadesátiletý Hašek přiznal, že slovenský národní tým v posledních dnech sledoval pozorněji. „Na rozsáhlejší analýzu bych potřeboval určitě víc času. Rozebrat to takto telefonicky, z letiště, není je správné. Rozhodne je to na delší dobu. Jisté je, že v této skupině Ligy národů, v totálně nesmyslném termínu z pohledu fotbalového kalendáře, to nevyšlo. Do budoucnosti tam však opravdu vidím velký potenciál,“ vzkázal Hašek nadějnou zprávu slovenským fanouškům.

A jaký by byl Haškův cíl, pokud by se přeci jen stal koučem slovenské reprezentace? „To jsou nyní předčasné úvahy. Vždyť ještě nikde nejsem. Mrzí mě to, ale nemám vám k tomu v tuto chvíli více co říct. Prezident Kováčik má pravdu, ještě jsme spolu nemluvili. Ale budu rád, pokud se mi ozve…,“ zakončil účastník mistrovství světa z roku 1990 rozhovor.

Zdroj: Šport.sk

Vrba: Noví hráči v Baníku jsou zkušení. Mají rovnou naskočit a pomoci