Zima byl všechny čtyři zápasy skvělý, Hložek v Leverkusenu vyroste a bude rozhodovat zápasy i v nároďáku, přemítá Šilhavý

Zima byl všechny čtyři zápasy skvělý, Hložek v Leverkusenu vyroste a bude rozhodovat zápasy i v nároďáku, přemítá Šilhavý

Trenér českého národního týmu Jaroslav Šilhavý se vrátil k hodnocení čtyřzápasového účinkování v elitní Lize národů. Přiznal, že Hložek měl nějaký deficit, naopak velmi slibně ohodnotil výkony Davida Zimy.

Hložkovi přestup do bundesligového Leverkusenu prospěje. „Už toho o něm bylo napsáno hodně. Jde to na něj ze všech stran. Ve Spartě hrál každý zápas, byť je mladý, tak určitě nějaký úbytek sil nebo deficit měl,“ přiznal reprezentační trenér, jehož slova vyšla na webu sport.ceskatelevize.cz.

„Potom bude posila i pro nás a bude tady rozhodovat zápasy,“ posléze dodal plzeňský rodák.

Pravděpodobně největší dojem udělal stoper David Zima, který si v Lisabonu poradil i s Cristianem Ronaldem. „Defenzivně byl všechny čtyři zápasy skvělý. David mi vykládal, že Cristiano už byl frustrovaný a naštvaný. Šancí moc neměl, ani gól nedal. Bohužel chudák Vašek Jemelka to odnesl u lajny pohmožděným kotníkem. Pro nás všechny je to obrovská zkušenost, kterou si neseme do dalších zápasů,“ citoval web sport.ceskatelevize.cz slova Šilhavého.

Zdroj: sport.ceskatelevize.cz