Kozák vůbec neřešil, zda bude mít v Hradišti nějaké mimofotbalové vyžití, nebo že si finančně o něco pohorší...

Kozák vůbec neřešil, zda bude mít v Hradišti nějaké mimofotbalové vyžití, nebo že si finančně o něco pohorší...

Angažmá v Puskás Akadémia, kde v rámci devětadvaceti startů potěšil tamní trenéry i fanoušky pěti brankami a čtyřmi asistencemi, už je minulost, Slovácko současnost.

Herní vytížení měl Libor Kozák na maďarské půdě dle svých slov slušné, ale branek se od něj asi čekalo víc. A protože mu vypršel kontrakt, za nabídku vítěze MOL Cupu byl rád.

"Jednání byla rychlá a férová, a tak jsem ani nic jiného neřešil. Zvlášť když jsem cítil značný zájem ze strany kouče Svědíka, o němž vím, že je mimořádně náročný. Mně to nevadí. Tvrdé letní dřiny se nebojím. Co bude kouč požadovat, to budu plnit. Díky němu budu velice solidně fyzicky nachystaný," přednesl v interview pro klubový YouTube kanál bývalý útočník Opavy, Liberce či Sparty.

Na druhou moravskou anabázi kariéry se těší. "Za poslední roky je vidět na výsledcích, a i na předvedené hře, že to ve Slovácku funguje. Funguje hra, funguje organizace. Tým je sehraný s trenérem, umí potrápit i mančafty, které jsou na špici tabulky. Výhra v poháru v uplynulé sezoně dokazuje, že to jde na Slovácku dopředu, výsledky mluví za vše. Také tohle bylo důležité při mém rozhodování," ozřejmil na stránkách fcslovacko.cz třiatřicetiletý forvard.

Exreprezentantovi je jasné, že ho berou hlavně kvůli přesným zásahům. "Vím, že je dávat umím. Takže nové angažmá beru zároveň jako novou výzvu, abych se rozpomněl na dobu, kdy mi to padalo víc,“ nechal se slyšet ofenzivní fotbalista, jehož minulosti zavála i do Aston Villy nebo Lazia, v jehož trikotu se stal v ročníku 2012/2012 nejlepším střelcem Evropské ligy.

V kabině nalezl i pár známých tváří a malého města se nebojí. "Vesnici" ostatně zažil již v Maďarsku. "S brankářem Nguyenem jsme byli spoluhráči v Liberci, s Reinberkem jsem se potkával v mládežnických reprezentacích a Michala Kadlece znám ze seniorského nároďáku. S ostatními se rychle seznamuju. A Hradiště? Tím jsem se vůbec nezabýval. Bude to pochopitelně pro mě trochu nezvyk, ale to, co potřebuju, tady určitě najdu. Když jsem si se Slováckem plácl, vůbec jsem neřešil, zda budu mít v Hradišti nějaké mimofotbalové vyžití nebo že si oproti předchozím štacím o něco pohorším finančně. Pro mě je naprosto prioritní sportovní hledisko. Udělám maximum, abych mužstvu pomohl co nejvíc v lize i v evropském poháru," uzavřel motivovaný Kozák.

Slavia je pro mladé hráče z Nigérie vysněným týmem, hlásí Usor. Sor mu věří, Olayinka přichází s cennými radami

Zdroj: fcslovacko.cz