Dávky z úvodu přípravy jsou pro nás úplně něco jiného, než na co jsme byli dosud zvyklí, přiznává Hancko

Dávky z úvodu přípravy jsou pro nás úplně něco jiného, než na co jsme byli dosud zvyklí, přiznává Hancko

Sparta tento týden na Staroměstské radnice přebírala klíče od Prahy z rukou primátora Zdeňka Hřiba a kromě Ondřeje Kasíka, Miroslava Baranka, Michala Horňáka a Ladislava Krejčího mladšího u toho byl také Dávid Hancko.

"Je to skvělý zážitek, jsem rád, že jsem u předání klíče od Prahy mohl být. Podařilo se mi vyhrát až nějaké páté nebo šesté derby. Chvíli to trvalo, než se mi to povedlo a jsem rád, že bilance z minulé sezony byla pozitivní. To je super. Věřím, že si klíč udržíme co nejdéle," pronesl na stránkách sparta.cz slovenský stoper.

Momentálně probíhající příprava pod novým dánským koučem Brianem Priskem je o něco náročnější, než tomu bylo za jeho předchůdců Pavla Vrby či Václava Kotala. Jak náročné ony letní galeje jsou?

"Pro styl, kterým se chce Sparta prezentovat, je důležité, abychom byli fyzicky nachystaní jako třeba Slavia s Plzní v minulých sezonách," doplnil bývalý zadák Fiorentiny, jehož vyjádření vyšlo na sport.cz.

Čtyřiadvacetiletý rodák z Prievidze vidí v náročném fyzickém drilu jen pozitiva. "Dávky z úvodu přípravy jsou pro nás úplně něco jiného, než na co jsme byli dosud zvyklí. Ale to rozhodně není nic špatného, naopak si myslím, že nám to může hodně pomoct a bude to přínosem. Jde jen o zvyk. Troufám si tvrdit, že se to projeví už na začátku sezony. Je to náročné, ale vnímám to pozitivně, protože vím, že mě to může zlepšit," uzavřel letenský zadák, jehož současná tržní cena se má pohybovat okolo čtyř milionů eur.

Kozák vůbec neřešil, zda bude mít v Hradišti nějaké mimofotbalové vyžití, nebo že si finančně o něco pohorší...

Zdroj: sparta.cz, sport.cz