Hušbauer po 2 letech mění adresu, jeho šéfem bude opět Uhrin, který si přivede i další dva české hráče

Hušbauer po 2 letech mění adresu, jeho šéfem bude opět Uhrin, který si přivede i další dva české hráče

Bývalý středopolař obou slavných pražských "S" Josef Hušbauer se po dvou letech rozloučil v Anorthosisu Famagusta, ovšem kyperskou 1. Division neopouští.

Dvaatřicetiletý záložník, jenž si v průběhu kariéry zahrál i za Cagliari či Dynamo Drážďany, posílí tamní celek Karmiotissa, což bude v příští sezoně mezi kyperskou elitou nováček.

Někdejší hráč Viktorie Žižkov, Příbrami i Baníku se navíc v jednom z limassolských klubů potká se svým bývalým nadřízeným ve Vršovicích Dušanem Uhrinem mladším, jenž se vrací do dotyčné země po necelých dvanácti letech.

Zatímco v roce 2010 seděl na lavičce týmu AEL Limassol, nyní bude minimálně jednu sezonu u sousedů. Přesně tak zní délka dohody...

"Mělo to trošku vliv. Díky tomu, že už jsem na Kypru byl, mě přes manažera, kterého mám delší dobu, oslovili. Byl jsem se tam na čtyři dny podívat a dohodli jsme se. Podmínky a to, jak tam vypadá práce trenéra, znám,“ ozřejmil na stránkách iSport.cz syn kouče vicemistrů Evropy z roku 1996, jenž zatím naposledy vedl rumunské Dinamo Bukurešť.

Kromě zkušeného Hušbauera bude na svém druhé kyperské štaci kariéry spolupracovat také s dalšími dvěma krajany, kteří dosud byli součástí Fortuna:ligy. A kdyby bylo úplně po něm, klidně by se nebránil ani dalším Čechům.

"Těším se, že tam budeme spolu. Kdybych mohl, vzal bych českých hráčů ještě o jednoho dva víc, ale asi už je přivádět nebudeme,“ uzavřel v Deníku Sport čtyřiapadesátiletý odborník, jenž na lavičce nahrazuje Yiannakise Pontikose.

NOVÝ SPORTOVNÍ MANAŽER SPARTY? PRISKEHO NEZNAL A NA DOSAVADNÍCH LETNÍCH PŘESTUPECH SE NEPODÍLEL...

Zdroj: isport.blesk.cz