Mané zvyšuje atraktivitu nejen Bayernu, ale i celé bundesligy. Jak ho vnímají mnichovské ikony Salihamidžič a Kahn?

Mané zvyšuje atraktivitu nejen Bayernu, ale i celé bundesligy. Jak ho vnímají mnichovské ikony Salihamidžič a Kahn?
OBSAHUJE VIDEO

Neúspěšný finalista letošní Ligy mistrů Sadio Mané už není hráčem Liverpoolu. Třicetiletý útočící hráč se tento týden upsal dle předpokladů Bayernu Mnichov, se kterým se dohodl na smlouvě do 30. června 2025.

"Sadio je světovou hvězdou, jež podtrhuje významný status Bayernu a zvyšuje atraktivitu celé bundesligy. Právě kvůli takovým unikátním hráčům fanoušci přicházejí na stadiony. Je skvělé, že na naše představenstvo na čele s Oliverem Kahnem a Hasanem Salihamidžičem dokázalo podepsat právě hráče jako Mané," liboval si prezident bavorského obra Herbert Hainer.

Doposud dosáhl na klubové úrovni na šest velkých trofejí a v Německu by si rád onu sbírku nepochybně rozšířil. "Jsme rádi, že se nám podařilo získat Sadia pro Bayern. Díky svým vynikajícím výkonům a velkým úspěchům na nejvyšší mezinárodní úrovni je již řadu let hráčem, kterých na světě není moc a jsou vzácní. Jsme přesvědčeni, že bude v nadcházejících letech dělat našim příznivcům svým spektakulárním způsobem hry hodně radosti. Je ambiciózní, touží vyhrát další tituly. S hráči jako on jsou pro Bayern reálné všechny velké cíle," přidal generální ředitel Oliver Kahn.

Zapadnutí by neměl být problém. Nový bundesligový ročník, v němž si Bayernu půjde po třiatřicátý titul v historii, vypukne až 5. srpna. "V Sadiovi získal Bayern špičkovou mezinárodní hvězdu, jež se prosadila ve světovém fotbale. Jsme hrdí, že jsme ho přivedli do Mnichova. Při jednáních nám Sadio dával od první minuty jasně najevo, že chce hrát pouze za Bayern. Každý zná jeho hravost i neuvěřitelnou mentalitu. Fakt, že přichází do Mnichova, jen ukazuje, že on i klub mají velké cíle. Perfektně se hodí k fotbalu, který Bayern praktikuje pod Julianem Nagelsmannem," doplnil člen vedení Hasan Salihamidžič.

A co první dojmy samotného renomovaného rychlíka, který v Evropě začínal v Métách, aby se přes Salzburg a Southampton dostal až na Anfield Road? "Jsem moc šťastný, že jsem konečně v Mnichově. Už od začátku dialogu jsem hodně cítil velký zájem tohoto velkoklubu, takže jsem nepochyboval, že je ten správný čas pro tuto výzvu. Chci s tímto klubem dosáhnout hodně i na mezinárodní úrovni. Během svého působení v Rakousku jsem sledoval hodně zápasů Bayernu a tento klub mám moc rád," přiznal velezkušený reprezentant Senegalu, jehož barvy reprezentuje přesně dekádu a na kontě má dvě medaile z Afrického poháru národů.

Za titána z Allianz Areny může Mané debutovat v červencové přípravě proti D.C. United.

Sotva Realu nevyšel Mbappé, už v Madridu údajně plánují příchod Haalanda

Zdroj: fcbayern.com/