Vízek není spokojen s Fouskem: Hokejisté mají prezidenta, fotbal ne. Jsem z něj zklamaný, Poborský by byl lepší

Vízek není spokojen s Fouskem: Hokejisté mají prezidenta, fotbal ne. Jsem z něj zklamaný, Poborský by byl lepší

Internacionál Ladislav Vízek přiznal, že měl z nedávné valné hromady FAČR divný pocit a kriticky se zaměřil zejména na současného prvního muže českého fotbalu Petra Fouska, který ho za poslední rok ničím nepřesvědčil, že je opravdu tím správným lídrem, jenž zdejší dění pozvedne.

"Představoval jsem si, že budeme mít jiného předsedu. Silnějšího, ráznějšího, dominantního. Prostě osobnost. Věděl jsem, že Petr Fousek má limity, nicméně jsem očekával, že se ve funkci vyprofiluje v lídra. Jsem z něj zklamaný. Před rokem po svém zvolení mimo jiné mluvil o tom, že jak pod ním budou valné hromady probíhat jinak. Bez komplikací a roztodivných záseků. Pche. Zase to byl chaos, groteska. Petr měl ideální možnost se předvést. Mohl ukázat sílu. Jenže šanci promarnil," napsal ve svém sloupku pro Deník Sport sedmašedesátiletý internacionál.

Z výsledku zmíněného funkcionářského sletu je rozčarován jak on, tak jeho přátelé z fotbalu. "Prostředí se zase tříští na několik frakcí. Místo, aby předseda svými činy hnutí spojoval, rozděluje ho. Je slušný chlap, to mu neberu. Jenže celé jeho působení je divné. V mnoha ohledech váhá, politikaří. Místo, aby razantně prosazoval svoje myšlenky a vedl svaz k obrazu svému, jednou se přidá k jedné skupině, jindy zase k druhé. Chce mít při hlasování ve výkonném výboru téměř vždy jednoznačnou shodu. Nerozumím tomu. Proto všechno trvá. Změny jdou pomalu. Víc se mluví, diskutuje, přesvědčuje, než reálně pracuje. Fouska to jen oslabuje," doplnil ve Sportu trojnásobný šampion československé ligy z let 1977, 1979 a 1982.

A ani to ještě není ohledně slabých stránek šéfa FAČR všechno. "Také mně vadí, že fotbalu nepřinesl žádné peníze. V současnosti je to alfa a omega všeho. Stát škrtá do sportu peníze, malé kluby na vesnicích živoří. Sakra, tohle přece musí Fousek řešit a snažit se sehnat prachy. V sýpkách na FAČRu toho moc není. Nechci nad ním lámat hůl, ale nejen já říkám, že musí začít fungovat jinak. Slýchám to ze všech stran. I od velkých person naší minulosti. Hokejisté mají prezidenta, fotbal ne. Ten má výborného generálního sekretáře. Změna bohužel doteď není vidět. Radši bych viděl v křesle předsedy svazu Poborského. To říkám na rovinu," přiznal v rámci své glosy na stránkách Deníku Sport vítěz Letních olympijských her z Moskvy.

Krmenčík se stal překvapivě opět kolegou Kúdely. Bývalý šéf Dortmundu vysvětlil, proč ho nalákal do Indonésie...

Zdroj: Deník Sport

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.