Líbivý i užitečný Eduardo Santos? Troufám si říct, že bude i hodně oblíbený u fanoušků, předpovídá Trpišovský

Líbivý i užitečný Eduardo Santos? Troufám si říct, že bude i hodně oblíbený u fanoušků, předpovídá Trpišovský

Čtyřiadvacetiletý brazilský stoper Eduardo Gonzaga Mendes Santos toho za posledních pět let nezažil zrovna málo a SK Slavia je jeho sedmou zastávkou.

Od úvodu roku 2018 totiž prošel také Fluminense, Queluzem, Farmalicou, Sao Bentem, Karvinou a Plzní, se kterou se mu podařilo vybojovat premiérový titul kariéry.

V rakouském Aigenu absolvoval své premiérové soustředění v sešívaném trikotu a Jindřich Trpišovský je moc rád, že se žádaný zadák rozhodl právě pro jeho mužstvo...

"Eduardo je typ, který jsme po odchodu Simona, Míchaela Ngadeua nebo i Zimy dlouho hledali. David byl sice trochu jiný typ, měl ale potřebnou výšku. Hledali jsme vyloženě soubojového hráče, který je silný v rozehrávce a má dobrou mentalitu, naturel a je rychlostně vybavený. Na postu stopera je to nejtěžší, proto i ti jmenovaní hráči odešli do zahraničí a byl o ně zájem. My jsme proto takového hráče hledali dlouhodobě, ke konci sezony a na začátku přestupního období pro nás byl obrovská priorita," připomněl na klubových stránkách hráč, jehož konto v tuto chvíli zdobí 67 prvoligových vystoupení a tři přesné zásahy.

"Je to zahraniční hráč s atributy, které tým neměl, a hrál už přitom českou ligu, zná ji a na hřišti je dominantní v soubojích, byl pro nás důležitý. Stálo to hodně úsilí spoustu lidí v klubu, nebyl to jednoduchý transfer. Znovu říkám, získat Eduarda pro nás byla absolutní priorita. Jsem skálopevně přesvědčený, že je to hráč, který nás hodně posune, a troufám si říct, že bude i hodně oblíbený u fanoušků. Je takový líbivý, zároveň ale velice užitečný a rozumí si s míčem. Bude se hodit do našeho stylu a díky znalosti prostředí nám pomůže okamžitě," předpověděl na webu slavia.cz šestačtyřicetiletý odborník z Edenu.

Eduardo Santos může jít poprvé do akce za Slavii již 29. června proti Olympiakosu Pireus.

JEMELKA? JÍLEK SLÝCHÁ, ŽE SE KOLEM NĚJ MANAŽEŘI TOČÍ, ALE NIC KONKRÉTNÍHO PRÝ NA STOLE NENÍ. ANI SPARTA...

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.