Kotal se Šmarou si na lavičce Žižkova odbyli vítěznou premiéru, byli u toho i Švenger nebo Petráň

Kotal se Šmarou si na lavičce Žižkova odbyli vítěznou premiéru, byli u toho i Švenger nebo Petráň

Třetiligová Viktoria Žižkov si připsala první cenný skalp letošního léta, když se jí na neutrální půdě v Dolních Kralovicích podařilo přetlačit Vysočinu Jihlava.

Celek z hlavního města, který v příští sezoně čeká pouze ČFL, zvítězil 2:1, o což se postarali již v průběhu první dějství střelci Žežulka a Batioja.

Nový trenérský tandem Václav Kotal a Michal Šmarda, který doplňuje i Ondřej Švejdík, vyslal do každého poločasu novou desítku hráčů, s tím, že celých devadesát minut hájil tři tyče Viktorie pětatřicetiletý navrátilec Milan Švenger.

V bíločerveném trikotu už se objevilo jak pár dorostenců, tak několik nových tváří (mj. Petráň), které se budou prát v následujících dnech o smlouvu.

Pikantní byl souboj i pro sedmadvacetiletého jihlavského brankáře Pavla Soukupa, který ještě na jaře působil ve Viktorii a ve druhých pětačtyřiceti minutách už neinkasoval.

Další přátelák má Žižkov naplánován na 6. července, kdy narazí na Varnsdorf.

Letní příprava:

FC Vysočina Jihlava - FK Viktoria Žižkov 1:2 (0:2)
Branky : Wilson - Žežulka, Batioja.

FC Vysočina Jihlava: 1. poločas: Janota - Křišťál, Jiřík, Vedral, Peřina, Lacko, Vítek, Ogiomade, Franěk, Fila, Tall. 2. poločas: Soukup - Svoboda, Piško, Irodotis, Křehlík, Shudeiwa, Tureček, Křivánek, Franěk, Selnar, Wilson.

FK Viktoria Žižkov: 1. poločas: Švenger - Bazal, Žežulka, Vlček, Jančura - Sixta, Král - Štrombach, Batioja, Krotil - Petráň. 2. poločas: Švenger - Řezáč, Březina, Kadlec, Jankovský - Nekvinda, Súkenník - Bouguetouta, Konopásek, Žiga - Voltr.

Belaid, Vejmola či Arroyo už jihlavský dres nenavléknou. Na Vysočině je zatím sedm nováčků...

Kotal se Šmardou se budou na Žižkově prát o bleskový návrat do druhé ligy bez těchto 15 jedinců...

Zdroj: fkvz.cz