Líbila se mi vize Sparty. Chci v ní navázat na výkony z posledního půlroku, hlásí Kuchta

Líbila se mi vize Sparty. Chci v ní navázat na výkony z posledního půlroku, hlásí Kuchta

O možná největší překvapení léta se postaral pětadvacetiletý reprezentační útočník Jan Kuchta. Někdejší tvář Slavie se po půl roce v Lokomotivu Moskva vrací do Prahy, ale místo do Edenu zamířil na Letnou. Sparta jej získala na roční hostování s možností opce a větří, že získala střelce, který by ji mohl pomoci k dlouho vytouženému ligovému titulu.

Jednání byla rychlá a ačkoliv sešívaní se taktéž hlásili o jeho služby, dal přednost jejich rivalovi. „Vedení Sparty mě oslovilo s tím, že by mělo zájem o mé služby. Líbilo se mi to, co mi nastínili, a proto jsem si vybral právě Spartu,“ nechal se slyšet Kuchta v rozhovoru pro klubovou televizi.

V letenské kabině narazí na některé hráče, které zná z národního týmu. „Samozřejmě to určitá výhoda bude. Třeba s Kubou Peškem jsem ještě hrál v Liberci. Kluky ze Sparty jsem poznal na srazech národního týmu. Těším se na ně a zezačátku se na ně určitě budu obracet,“ pokračoval pětadvacetiletý střelec, který chce pomoci týmu k úspěchu. „Chci být hlavně prospěšný pro mančaft a předvádět výkony, jakými jsem se prezentoval v uplynulém půlroce nebo třeba v nároďáku.“

V nadcházející sezóně bude plnit příkazy, které dostane od dánského stratéga Briana Priskeho. „Když trénoval Antverpy, tak o mě měly zájem. Vyptávaly se na mě a něco proběhlo s mým agentem. Nemám s ním zatím přímo osobní zkušenost, ale vím, že trénoval v Antverpách. To už je ale minulost. Těším se na vizi, s kterou chce jít Sparta do sezony,“ dodal Kuchta.

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.