Nita už je jednou nohou z Letné. Zájemců je spousta, podle agenta ale na něj mají jen významné kluby...

Nita už je jednou nohou z Letné. Zájemců je spousta, podle agenta ale na něj mají jen významné kluby...

Rumunský tisk aktuálně hojně informuje o tom, že Letnou by měl v nejbližší době opustit velezkušený strážce svatyně Florin Nita.

Gólmanův agent Bogdan Apostu považuje změnu dresu za jistou, s tím, že zájemců má být celá řada. Když ostatně hrála Sparta první přípravu léta proti Dukle, o vytížení se podělili Holec s Vorlem.

"Florin určitě Spartu opustí a udělá důležitý přestup. Ještě se uvidí, kam půjde, jednáme na mnoha úrovních. Florin půjde jen do klubu, který má jasnou strategii a vizi. Nemůže jít do nějakého průměrného týmu, protože ten by nedokázal unést jeho plat. Může přestoupit jen do významného klubu," citoval web sport.cz slova manažera.

Jedním z vážných uchazečů o reprezentanta Rumunska s klubovou minulostí v FCSB či Concordii se smlouvou do roku 2023 by měla být Kluž, což potvrdil i sám Apostu.

Jsou však i jiné scénáře, než právě Liga 1. "Ptá se mě na něj i spousta jiných zájemců. Ukázal, že umí chytat na vysoké úrovni. I když ve Spartě přišel o místo jedničky, v národním týmu dál přesvědčoval, že je skvělý gólman," přidal na sport.cz.

V roce 2018 si letenské "S" pořizovalo nyní čtyřiatřicetiletého Nitu za 1,35 milionů eur. Letos v létě ho však bude rok před vypršením kontraktu pouštět nepochybně za menší sumu.

Líbila se mi vize Sparty. Chci v ní navázat na výkony z posledního půlroku, hlásí Kuchta

Zdroj: digisport.ro, sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.