Rakousko, Chorvatsko i Maďarsko. Toť destinace, ze kterých pochází červencoví vyzyvatelé Sparty

Rakousko, Chorvatsko i Maďarsko. Toť destinace, ze kterých pochází červencoví vyzyvatelé Sparty

Sparta, jež zatím v létě nastoupila jen proti Dukle (2:1), oznámila jména zahraničních soupeřů, kteří ji prověří v rámci herního soustředění v rakouských Korutanech.

V prvním měření sil, k němuž dojde šestý červencový den, vyzve letenské "S" chorvatský celek HNK Rijeka. Klub, kterým svého času prošel exsparťan Manuel Pamič, se zatím naposledy radoval z titulu šest let zpět.

Dalším na řadě bude 9. 7. rakouský Wolfsberger, se kterým se sparťanské áčko utká již potřetí v řadě a je to tedy tradiční sparingpartner. Poslední vzájemný zápas ovládli černobílí Vlci v domácí Lavanttal-Areně 3:2 a bronzový tým Fortuna:ligy jim tak má co oplácet. Nebude to však úplně lehké - tým skončil v rakouské bundeslize čtvrtý a čeká ho třetí předkolo Evropské konferenční ligy.

Posledním soupeřem bude 13. července účastník maďarské NB I FC Paksi, které finišovalo v uplynulém ročníku na šesté pozici. Největší hrozbou týmu by mohl být forvard Martin Ádam, který nastřílel v poslední sezoně 31 branek a jasně ovládl střeleckou tabulku. Vytáhlý sedmadvacetiletý hráč s cenovkou přesahující 20 milionů korun v minulosti pálil i za Kaposvár nebo Vasas.

Ještě před odjezdem k našim jižním sousedům se však Hancko, Haraslín, Kuchta a spol. utkají s druholigovou Opavou, jíž přivítají na Strahově již ve čtvrtek dopoledne.

Snad už i Čvančara pochopil, o čem to ve Spartě je, říká Siegl. Jak vidí Sadílka s Kuchtou a jaký názor má na Priskeho?

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.