Mané popsal svůj vliv na život v rodné zemi: Když budu hrát s Bayernem, v Senegalu se nebude pracovat

Mané popsal svůj vliv na život v rodné zemi: Když budu hrát s Bayernem, v Senegalu se nebude pracovat

Třicetiletý hráč nedávno podepsal tříletou smlouvu s německým velkoklubem a po návratu z dovolené na Mallorce se za pár dní setká se svými novými spoluhráči.

A senegalský hrdina, který ve svém rodném městě Bambali postavil nemocnici, školu a mešitu a pomohl zajistit vysokorychlostní připojení k internetu a nové notebooky pro další vzdělávací instituce a každý měsíc poskytoval místním rodinám ekonomickou pomoc je přesvědčený, že v době utkáních Bayernu, kdy se objeví v sestavě, budou Senegalci žít pouze fotbalem. Dokonce podle něj tou dobou Senegalci nebudou pracovat, jen aby se na něj mohli podívat.

V této souvislosti by nemělo být žádným překvapením, když Mane řekl internímu mediálnímu kanálu Bayernu, že „Když hraji fotbal, doma nikdo nechodí do práce. Všichni sedí před televizí,“ sdělil Mané, který za Senegalskou reprezentaci vstřelil již 33 gólů, čím je v čele střelců senegalské reprezentace. A rozhodně nelze říci, že by byl fotbalistův názor arogantní. Sám fotbalista je známý svou pokorou (v jednom videu dokonce napomínal svého fanouška, který o něm říkal, že je „král“).

„Moje rodina se mnou nikdy nebyla šťastná, protože pro mě byl fotbal důležitější než škola,“ prozradil na sebe dále ofenzivní fotbalista. „Moje rodné město je velmi malé. Tam je nemožné stát se profesionálním fotbalistou. Ale nějak jsem měl pocit, že to zvládnu. Šel jsem za svým snem a moje rodina si uvědomila, že je zbytečné snažit se mě zastavit,“ uvedl poté k rozhodnutí, kterého nyní Maného rodina jistě rozhodně nelituje.

„Když jsem se začal živit fotbalem profesionálně, věci se v pozitivním smyslu úplně změnily. Když hraju, doma to skoro vypadá na dovolenou. A tady v Mnichově to bude platit ještě více. Když budu hrát za Bayern, nikdo v celém Senegalu nebude chodit do práce,“ domnívá se miláček senegalských fanoušků.

Ten statusu miláčka národa dosáhl zejména letos v lednu, kdy stál v čele týmu národního týmu, který poprvé v historii vyhrál Africký pohár národů. V důsledku toho se pak hlavní město Senegalu Dakar zcela zastavilo a tisíce lidí vítaly hráče v otevřeném autobusovém průvodu, který nakonec trval několik hodin. Fanoušci lezli na sloupy lamp, stromy a cokoli, co našli, jen aby zahlédli svůj tým.

Zdroj: Bundesliga.com

Král napodobil Kuchtu a ukončil angažmá v Rusku. O budoucnosti zatím jasno nemá