Král napodobil Kuchtu a ukončil angažmá v Rusku. O budoucnosti zatím jasno nemá

Král napodobil Kuchtu a ukončil angažmá v Rusku. O budoucnosti zatím jasno nemá

Záložník české fotbalové reprezentace Alex Král se rozhodl přerušit dohodu se Spartakem.

Král, který se v uplynulé sezóně neúspěšně snažil probojovat do sestavy na hostování v anglickém West Hamu využil možnosti FIFA pro zahraniční fotbalisty působící v Rusku a z vlastního podnětu přerušil smlouvu, kterou měl v moskevském klubu původně do konce června příštího roku. Král tak napodobil Jana Kuchtu, který angažmá v Lokomotivu Moskva ukončil již v průběhu června.

Čtyřiadvacetiletý český reprezentant působil ve Spartaku od roku 2019, když odešel z pražské Slavie. Za moskevský klub odehrál do září loňského roku 60 zápasů. Poté se přemístil na roční hostování do londýnského West Hamu, kde se mu ale po boku českých spoluhráčů z reprezentace Tomáše Součka a Vladimíra Coufala nepovedlo zaujmout trenéra Moyese a v dresu „Kladivářů“ nastoupil pouze do šesti zápasů.

Toho si samozřejmě všimli i čeští fanoušci, kteří trefně komentovali červnové reprezentační duely českého „nároďáku“, na které Krále kouč Jaroslav Šilhavý nominoval i po ročním vysedávání na lavičce Moyesova mužstva. Podle fanoušků to byl právě Král, kdo nejlépe odehrál domácí utkání se s Švýcarskem a Španělskem na své tradiční pozici – na lavičce.

Kam bývalý záložník Slavie zamíří, není zatím jasné.

Zdroj: sport-interfax.ru

Salah ukončil spekulace o odchodu a podepsal nový kontrakt na Anfieldu