Kdo by mohl patřit mezi hvězdy druhé ligy? Rajnoch ukázal na výrazné tváře sparťanské rezervy a Opavy...

Kdo by mohl patřit mezi hvězdy druhé ligy? Rajnoch ukázal na výrazné tváře sparťanské rezervy a Opavy...

Nynější šéf OFS Praha Západ, kouč Motorletu Praha B, hráč Jíloviště a Realu TOP Praha i expert O2 TV Jan Rajnoch vybral ve druhé nejvyšší tuzemské soutěži dva hráče, na které se doporučuje v ročníku 2022/2023 zaměřit.

Jeden se nalézá na soupisce sparťanského béčka a druhý je součástí celku FC Slezský Opava. Konkrétně jde o dvacetiletého nigerijského záložníka Nelsona Okekeho a o čtyři roky staršího polského středopolaře Bartosze Pikulu.

"Zaujal mě Okeke, šikovný kluk hrající na pozici číslo šest. Na Letnou teď přišel na tenhle post Sadílek, ale za mě je Okeke hodně zajímavým fotbalistou, jen ho brzdí hodně zranění. Pokud se mu zdravotní trable budou vyhýbat, měl by patřit mezi hvězdy druhé ligy. Je to atletický typ hráče, dovede sbírat balony. Fakt bude zářit, jen je třeba, aby byl zdravý," napsal na jeho adresu sportem.cz citovaný Rajnoch.

Vidět podle jeho slov ale budou i mnozí další. Kdo by mohl vykazovat dostatek zářivosti na Moravě a ve Slezsku? "Věřím třeba Pikulovi z Opavy, který by mohl být ozdobou druhé ligy s potenciálem pro nejvyšší soutěž. Jeho největší klady? Výběr prostoru, technika, není to klasické křídlo, hledá si prostor, to je ohromně důležité. Práce s prostorem, když má fotbalista herní inteligenci, tak ho to může posunout dál - třeba do první ligy," uzavřel na sport.cz čtyřicetiletý expert s patnácti mezinárodními starty za Česko.

Liberec napodobil Spartu se Sigmou a plácl si s českou jedničkou kurzového sázení. V čem je Slovan naprostým fenoménem?

Zdroj: sport.cz