Zasloužili jsme si bod, řekl Simao k velké premiéře

Útočná posila Atlétika Madrid Simao Sabrosa tvrdí po prohře svého celku s městským rivalem Realem 1:2, že si se spoluhráči zasloužili získat na San Bernabeu alespoň bod. Ambiciózní Atlético chce letos hrát o nejvyšší příčky a vítězit i v zápasech s protivníky kalibru loňského šampióna.

Podle Simaa byla prohra jeho týmu nezasloužená. Atlético skvěle začalo a už v 1. minutě vedlo po brance Aguera, ale soupeř zápas otočil. Přes ne úplně vydařený vstup do sezony ovšem už tvořivý záložník hledí do budoucnosti.

"Atlético hrálo dobře. Měli jsme plno příležitostí ke skórování. Teď to ale musíme hodit za hlavu a soustředit se už na příští zápas před našimi fanoušky," řekl lehce zklamaný záložník. Atlético se letos bude muset obejít bez své dlouholeté největší hvězdy. Fernando Torres totiž posílil Liverpool.

Simao by měl být ovšem osobností podobného kalibru. Do týmu "rojiblancos" přišel letos v létě za 20 milionů euro z lisabonské Benfiky a v utkání proti velkému rivalovi odehrál 64 minut, než ho vystřídal bývalý hráč Realu Reyes.

"Jsme si jistý, že další zápas vyhrajeme," doplnil Portugalec. Atlético se příští týden utká na domácím stadionu Vicente Calderóna s Mallorkou.

Se vstupem do sezony jsou naopak spokojeni na San Bernabeu. Trenér Bernd Schuster se po nevýrazných výkonech z finálových duelů španělského Superpoháru proti Seville obával o formu svých svěřenců, ale těm úvodní krok v cestě za obhajobou titulu vyšel.