Stoch ani Mak by za Kuckou dorazit neměli. Proč Slovan nechce volného exslávistu, který hrál naposledy za Liberec?

Stoch ani Mak by za Kuckou dorazit neměli. Proč Slovan nechce volného exslávistu, který hrál naposledy za Liberec?

Hlavní trenér Slovanu Bratislava Vladimír Weiss starší, jehož tým čeká v prvním předkole Ligy mistrů na Tehelném poli již ve středu večer gruzínský celek Dinamo Batumi, chtěl po vedení v letní přestávce dvě až tři nové tváře.

K tomuto datu mu v kádru, který by mělo v sezoně 2022/2023 tvořit 22 hráčů, přistály čtyři posily (Juraj Kucka, Giorgi Čakvetadze, Eric Ramírez a Siemen Voet) a na cestě do bratislavských struktur je pátá...

Do hlavního města našich východních sousedů totiž dorazí nový brankář, kterým se stane jeden z trojice František Plach z Piastu Gliwice, Matúš Macík ze Sigmy Olomouc a Václav Hladký z Ipswiche. Přesně to potvrdil generální ředitel Slovanu Ivan Kmotrík mladší.

V souvislosti s úřadujícím mistrem Slovenska byli skloňováni také jednatřicetiletý Róbert Mak nebo o rok starší Miroslav Stoch, jenž působil v minulé sezoně ve Slovanu Liberec. Ani jeden z nich by se však novým spoluhráčem Jaromíra Zmrhala podle všeho stát neměl...

"Stoch toho za poslední roky moc neodehrál a asi by nám nepomohl. Mak se v posledních dvou sezonách ve Ferencvárosi trápil. Stojí za zvážení, ale nyní máme alternativy. Nejedenáme s Makem ani se Stochem," přiblížil webem sport.aktuality.sk citovaný funkcionář slavné bratislavské značky.

Je pravdou, že exslávista s minulostí v Paoku Soluň, Zaglebie Lubin, Fenerbahce, Bursasporu či Aal Ainu odehrál v minulém ročníku Fortuna:ligy jen 261 minut čistého času s bilancí jedné trefy. V základu podještědského klubu navíc nastoupil pouze jednou za celou sezonu.

Kdo by mohl patřit mezi hvězdy druhé ligy? Rajnoch ukázal na výrazné tváře sparťanské rezervy a Opavy...

Zdroj: sport.sk