Legendární brankář Bayernu Kahn vyloučil, že by do Allianz Areny přišel Ronaldo. Není v souladu s klubovou filozofií

Legendární brankář Bayernu Kahn vyloučil, že by do Allianz Areny přišel Ronaldo. Není v souladu s klubovou filozofií

Generální ředitel Bayernu Mnichov a zároveň legendární brankář klubu a německé fotbalové reprezentace Oliver Kahn vyloučil, že by Bayern usiloval o koupi portugalské hvězdy.

Podle třiapadesátiletého Khana by totiž taková akce „neodpovídala klubové filozofii“.

Ronaldo, jak se předpokládalo, v uplynulém týdnu oficiálně požádal Manchester United, aby zvážil všechny vhodné nabídky, které za něj letos v létě přijdou, s tím, že by s několika vybranými kluby byl takovou dohodu dokončit. Fotbalista by si totiž v příští sezóně rád zahrál Ligu mistrů, do které se „Rudým ďáblům“ po zpackané sezóně nepovedlo kvalifikovat.

A podle slavného rodáka z Madeiry by mezi takové kluby patřil právě Bayern Mnichov, který by možná ještě letos v létě mohl přijít o útočníka Roberta Lewandowskiho.

Khan však spekulacím o Ronaldově případném přesunu do Německa dal studenou sprchu. „Jakkoli hodnotím Cristiana Ronalda jako jednoho z nejlepších fotbalistů světa, jeho přestup by nebyl v souladu s naší filozofií,“ vzkázal generální ředitel Kahn přes německý deník Kicker. Ačkoliv Khan tuto myšlenku podrobněji nerozvedl, zní poměrně jako definitivní ne.

To v podstatě ponechává mezi jedinými zájemci o Ronalda londýnskou Chelsea a francouzské PSG. To jsou totiž prakticky jediné dva evropské kluby, které mohou být schopné se o Ronalda postarat.

Právě nový majitel Chelsea Todd Boehly již o služby sedmatřicetiletého Portugalce zájem projevil, avšak kouč Chelsea Thomas Tuchel této myšlence příliš nakloněn není. U PSG se pak předpokládá, že by o fotbalistu zájem měli také, ale teprve se uvidí, zda krok k jeho koupi udělá. Zároveň se spekuluje, že by Manchester United byl ochoten pustit Ronalda za relativně skromné peníze – fotbalové servery uvádějí částku přibližně kolem 15 milionů liber (necelých 439 milionů korun).

Zdroj: kicker.de

Jsem na světě, aby mě milovala rodina a moji hráči. Na zbytek se můžu vys*at, říkal Raiola. Vzpomínka na agenta 007