Opavské béčko se pochlubilo novým trenérským štábem, Vavruška se stane mentorem pro Mičolu i Pospěcha

Opavské béčko se pochlubilo novým trenérským štábem, Vavruška se stane mentorem pro Mičolu i Pospěcha

Opavské béčko vstupuje do přípravy na nový soutěžní ročník 2022/2023 s notně obměněným trenérským štábem.

Hlavním trenérem rezervy se stal devětačtyřicetiletý David Vavruška, jenž se tak po delší pauze opět vrací na fotbalovou mapu. V minulosti seděl na lavičkách Příbrami, Liberce, Teplic i Viktorie Žižkov a v letech 2012 - 2013 už vedl i áčku Slezského FC.

Jeho nejbližšími spolupracovníky budou někdejší forvard Slavie, Opavy či Liberce Zbyněk Pospěch a Tomáš Mičola, jemuž zůstal status hrajícího asistenta.

"Pro Davida Vavrušku jsme se rozhodli z toho důvodu, protože chceme, aby zajistil provázanost B-týmu s Áčkem. Zároveň je to zkušený trenér a věříme, že bude jak Tomášovi, tak i Zbyňkovi, mentorem a předá jim své zkušenosti. Co se asistentů týče, tak oba to jsou borci, kteří mají za sebou zajímavou kariéru a nasbírali obrovské zkušenosti. Navíc jsou to Opaváci, mají chuť trénovat, vzdělávat se a oba si v minulé sezóně udělali trenérskou B licenci. Zbyněk toho má za sebou hodně, ale šel do sebe, uspořádal si život a my mu chceme dát šanci a pomoci mu s nastartováním jeho trenérské kariéry," objasnil na webu sfc.cz sportovní manažer Jaroslav Kolínek.

"Vždycky jsem si přál v Opavě ukončit fotbalovou kariéru, což se mi bohužel nepovedlo. Vždy jsem chtěl každopádně klubu pomoci a vrátit mu to, co mi kdysi klub umožnil a to dostat se do velkého fotbalu. Vracím se hlavně s pokorou k šanci, kterou jsem dostal a za kterou děkuji. Jelikož jsem teprve v začátcích, tak z mé pozice asi nejde říct, jaká mám očekávání. Nicméně na sobě chci pracovat, což je základ a pak hlavně pomoct klubu a vrátit mu respekt a jméno, které by si zasloužil. Rád bych předal své velké zkušenosti mladším hráčům, aby neopakovali stejné chyby. Protože fotbal není jen o samotné hře," uzavřel na sfc.cz nový člen realizačního týmu, který bude poprvé na lavičce v sobotu proti Šumperku.

Šašinka si musí opět zvyknout na zátěž Slovácka: Pro mě je to zatím těžké, cítím, že každý den je hodně náročný

Zdroj: sfc.cz