Klopp byl s ochodem Maného smířený. Jak se však staví k dlouhotrvajícímu vyjednávaní se Salahem?

Klopp byl s ochodem Maného smířený. Jak se však staví k dlouhotrvajícímu vyjednávaní se Salahem?

Trenér Liverpoolu Jürgen  Klopp se na své poslední tiskové konferenci retrospektivně vrátil ke svým útočným silám, které změnily působiště a nastínil i to, jak se vše mělo s Mohamedem Salahem

Sadio Mane byl prodán do Bayernu Mnichov, Takumi Minamino do Monaka a Divock Origi odešel do AC Milán.

Německý stratég je všem těmto hráčům vděčný za mnohé. "Jsme klukům velmi vděční, byli naprosto skvělí, jejich přínos byl vynikající."
Bezesporu se jedná o hráče, kteří na Anfieldu zanechali velkou stopu, kdo z nich se však zařadil mezi absolutní legendy? "Je to legenda Liverpoolu. Když přemýšlíte o Divockovi, nemůžete se neusmívat, protože tolik skvělých momentů bylo možných jen díky němu. Je naprosto vynikající. Ať půjde kamkoliv věřím, že bude úspěšný.“

A jaký status si zaslouží senegalský křídelník, jenž dal za Reds 120 branek? "Sadio je světový hráč. Líbil se mi způsob, jaký se přizpůsoboval systému,“ uvedl Klopp na adresu Maného.
"O jeho záměru přestoupit jsme věděli. Řekl nám to jeho agent. Chtěl okusit novou výzvu. Najít nový klub. Dal jasně najevo že chce odejít. Stejně jako Origi je i Mané legendou, jedním z největších velikánů Premier league."
Pětapadesátiletý kouč neopomenul ani Minamina, sic v Liverpoolu strávil nejkratší dobu. "A pak je tu Taki – nebyl tu sice tak dlouho, ale měl obrovský vliv na úspěchy, kterých jsme dosáhli. Vyhráli jsme velké trofeje. Stali jsme se spolu šampiony, když přišel v zimě, a pak jsme spolu vyhráli domácí poháry, které bychom bez něj nezískali,“ vyzdvihl výkony nenápadného, leč přínosného Japonce.

Vrátil se i k situaci, která panovala kolem největší hvězdy klubu. Vždy zachovával stoický klid a byl přesvědčen, že Salah v klubu zůstane. "Věděl jsem, že se to stane, vždy bylo jasné, že Mo chce zůstat. U smlouvy je vždycky důležité zvážit spoustu faktorů a někdy to zabere čas,“ vysvětluje stuttgartský rodák dlouhotrvající jednání.

Zdroj: liverpoolfc.com