Slavia v generálce nezaváhala, Slovácko i Hradec jsou i nadále na vítězné vlně, Baník si v Havířově neporadil s Žilinou, padla poprvé i Sparta

PŘED SEZONOU

Slovácko si zvládlo poradit s druholigovým Vyškovem 2:0 a zvítězilo i v pátém utkání letní přípravy. Ostrava podlehla Žilině 1:3 a s novým trenérem Pavlem Vrbou utrpěla první porážku. Jablonec pod vedením kouče Davida Horejše ani podruhé nestačil na soupeře z nižší soutěže a s Varnsdorfem prohrál 1:2. Sparta prohrála ve druhém utkání na soustředění v Rakousku s domácím Wolfsbergerem 0:1. Pražané v letní přípravě utrpěli první porážku pod novým dánským trenérem Brianem Priskem. Pražská Slavia v generálce porazila maďarský Puskás Akadémia.

Slavia Praha - Puskás Akadémia 1:0 (1:0)
Branka:
32. Usor
Sestava
Slavie: Mandous - Schranz (59. Douděra), Ousou (59. Kačaraba), Santos (59. Holeš), Oscar (69. D. Jurásek) - Tiéhi (69. Valenta), Provod (59. Ševčík) - Usor (69. Jurečka), Traoré (59. Lingr), Ewerton (69. Olayinka) - Sor (69. Tecl). Trenér: Trpišovský

Slavia nastoupila do generálky v základní sestavě i se třemi letními posilami Eduardem Santosem, Ewertonem a Christem Tiéhiem.

Většinu zápasu měla Slavie více ze hry, ale gólově se prosadila jen jednou, když ve 32. minutě Sor přiťukl míč Usorovi, který technickou střelou ze strany do horního rohu otevřel skóre. Další šance Pražené nevyužili.

Slovácko rozhodlo o svém vítězství až druhém poločase. Krátce po změně stran nejprve udeřil Doski a v 68. minutě přidal pojišťující branku Kozák, další letní akvizice účastníka kvalifikace Evropské ligy.

Baník v Havířově prohrával s Žilinou od 10. minuty. Obránce Šehič vyrovnal premiérovým gólem po příchodu z Karviné, ale Gidi ještě do pauzy zvýšil na 2:1 a po pauze ghanský záložník přidal pojistku. Ostravské mužstvo v úvodu přišlo o stopera Lischku, jenž si poranil zadní stehenní sval.
Ostrava ve středu vyzve skotského mistra Celtic Glasgow.

Jablonec nezačal přípravu zrovna slibně a prohrál 1:2 s Žižkovem, který bude v nové sezoně působit ve třetí ligové soutěži. Severočeši stejný výsledek uhráli doma také s druholigovým Varnsdorfem. První branku za Jablonec vstřelil z penalty Šulc, jenž přišel na hostování z Plzně.

Stoprocentní je zatím Hradec Králové, jenž si poradil se sparťanským béčkem a zvítězil 2:1, díky zásahům Prekopa a Vlkanovy. České Budějovice přestřílely dalšího druholigového soupeře Vlašim 6:3. Dvakrát se za Dynamo trefil Zajíc, přesně mířili i Havel, Švec, Krch a Sladký.

Mladá Boleslav zvítězila na druholigovou Jihlavou 4:1. Dvě branky Středočechů zaznamenal Krobot, za domácí skórovali i Skalák s Dancákem. Liberec porazil polskou Lehnici 3:0 po brankách Ghaliho, Rondiče a Kozáka.

Zlín přehrál Trenčín 2:1. Už v úvodní půlhodince se za "Ševce" prosadili Fillo s Fantišem. Pardubice doma remizovaly 2:2 s rezervou Olomouce, nováčkem druhé nejvyšší soutěže.

Čtvrtý tým uplynulého ročníku rakouské ligy rozhodl ve 44. minutě ze standardní situace. Kerschbaumer nacentroval do šestnáctky, Leitgeb se odpoutal od Vindheima a hlavou překonal sparťanského brankáře Vorla.

Hosté vyrovnat nedokázali, nepomohlo ani hromadné střídání po hodině hry, kdy se na hřiště dostala i letní ofenzivní posila Kuchta. Letenští nenavázali na předchozí výhry nad druholigovými soupeři Duklou (2:1) a Opavou (3:0) a chorvatskou Rijekou (2:0). Na závěr rakouského soustředění ve středu vyzvou maďarský tým Paksi. Novou soutěžní sezonu Sparta odstartuje 21. července doma úvodním soubojem 2. předkola Evropské konferenční ligy proti norskému Vikingu Stavanger.

Zdroj: Livesport.cz