Nebyl jsem v herní pohodě, necítil jsem to. Teď budu připravený mnohem lépe, slibuje fandům Sparty Karabec

Nebyl jsem v herní pohodě, necítil jsem to. Teď budu připravený mnohem lépe, slibuje fandům Sparty Karabec

Na to, že je Adamu Karabcovi čerstvých devatenáct let, už toho za letenské "S" neodehrál zrovna málo a jeho konto zdobí k tomuto datu již 83 soutěžních startů za áčko.

Někteří odborníci vidí v českém reprezentantovi do jednadvaceti let "nového Bořka Dočkala", jiní zase nástupce o něco staršího Adama Hložka, který už pár dní zařezává v Bayeru Leverkusen.

Samotný teenager z Generali Česká pojišťovna arény s podobnými srovnáními nemá žádný problém. "Vůbec mi to nevadí, taková srovnání jsou v pohodě. Ostatně i jméno máme stejné," uvedl v interview pro Deník Sport spoluhráč Čvančary, Kuchty, Peška a spol.

V ligové sezoně 2021/2022 naskočil hned do 30 ligových soubojů s bilancí dvou branek, což byla menší produktivita než v předešlém ročníku, kdy toho odehrál mnohem méně. Perspektivní záložník si dobře uvědomuje, že to z jeho strany nebylo úplně ono...

"Každý má nějaká očekávání, ta moje se úplně nenaplnila. Bylo tam víc důvodů. Rozhodně to nebylo takové, jaké bych si představoval. Nebyl jsem v herní pohodě, necítil jsem to. Teď budu připravený mnohem lépe," slíbil na stránkách isport.blesk.cz autor mnoha originálních herních řešení, jehož tým čeká v pohárové Evropě norský Viking Stavanger.

Fyzicky se cítí lépe, než za poslední sezony a i to by se mohlo projevit na jeho hře pozitivně. "Asi ano. Nejvíc je to znát při tréninku, když děláme herní věci. Do zápasů chodíme ještě poměrně unavení. Ale pomáhá to nejen mně, ale i ostatním klukům. Máme lehčí nohy. Už když jsem slyšel, že přichází trenér Priske, bylo mi jasné, že to bude náročné. Ale těšil jsem se, protože jsem věděl, že mi to chybí. Bral jsem to jako příležitost, abych vylepšil svoje slabší stránky. Trenér na to hodně dbá, v tréninku se zlepšuju. Doufám, že to tak půjde dál," pokračoval na iSport.cz Karabec.

Pár výživných příprav už i přes své mládí zažil a ta právě probíhající je pro něj určitě tou nejnáročnější. "I když jsme se jako reprezentanti zapojili později, museli jsme všechno dohnat. Trenér má praktiky, které jsem tu nikdy nezažil. Všechno děláme v nejvyšší možné intenzitě, ve sprintu. Přihrávková cvičení na trefování správných nohou a podobně. Je to o detailech, které ale mohou hrát velkou roli," připustil na isport.blesk.cz mladý talent Sparty, jež ve středu odpoledne změří síly s maďarským Paksi FC.

Zajíc opět zažil pořádnou zátěž: První týdny v Budějovicích byly hodně náročné, z Polska jsem na to nebyl vůbec zvyklý

Zdroj: isport.blesk.cz