Celtic ukázal, že je úplně jinde. Technicky, i v organizaci hry, neměl problém přiznat ostravský Kuzmanovič

Celtic ukázal, že je úplně jinde. Technicky, i v organizaci hry, neměl problém přiznat ostravský Kuzmanovič
OBSAHUJE VIDEO

Byť by se chtěl Baník zařadit k nejužší tuzemské špičce, zatím to tak nevypadá a pro důkazy netřeba chodit daleko. V poslední době podlehl jak Žilině, tak Celtiku Glasgow, se kterým si přitom ne až tak dávno s přehledem poradila tabulkově třetí Sparta a Slavia zase vyřadila jeho největšího rivala Rangers.

Pavla Vrbu sice před návštěvou 14,5 tisíce diváků potěšili střelci Šehič a Tijani, nicméně čtyři inkasované branky od Furuhašiho, O'Rileyho, Giakoumakise a Abady už příliš dobrou vizitkou nebyly.

Jak se zdál dvaapadesátinásobný šampion skotské Premiership, který má před sebou další přáteláky s Blackburnem, Legií Varšava i Norwichem, Nemanju Kuzmanovičovi, jenž v minulosti prošel také Baníkem Sokolov či Bohemians Praha?

"Nebyli až tak důrazní, jako když jsme dřív koukali na skotskou ligu. Snažili se kombinovat, snažili se hrát odzadu. Klasický ostrovní fotbal – kopněme to nahoru a jděme do souboje, to už nikdo ani moc nehraje. Ani na Ostrovech. Soupeř ukázal kvalitu na míči," citoval web iSport.cz slova exopavského záložníka, jehož nejvíce na place zaujal kapitán Callum McGregor. "Ta jeho zkušenost na míči. Nepanikařil, když jsem na něj vyběhl, úplně v klidu si to narazil. Zaujalo mě jich víc, každý tam byl dobrý fotbalista," ocenil protivníka ve Sportu svěřenec Vrby.

Co slezské značce z Bazalů naznačil porážka 2:4 herně? "Mrzí chyby, protože jsme soupeři v gólech i šancích hodně pomohli. Samozřejmě uznávám velkou sílu soupeře, mám k němu respekt, protože ukázal, že je úplně jinde. Technicky, i v organizaci hry. Jak jsou schopni po ztrátě balonu hned zapresovat. Ukázali velkou kvalitu, jen mě mrzí, že v gólech jsme jim pomohli. Tohle je Celtic! Klub s miliardovým rozpočtem, v českých to je asi ještě víc miliard. Bylo vidět, že hráče má posbírané z celého světa, byli tam tři čtyři kluci z Japonska. Dělají přestupy za x milionů eur, musí mít kvalitu jinde. Ukázalo nám to, že kdybychom byli lepší v organizaci a nedělali chyby, tak se s nimi dá uhrát výsledek," uzavřel na portálu isport.blesk.cz třiatřicetiletý Kuzmanovič, podle nějž je Celtic na úrovni Ligy mistrů a do ní má Baník přeci jen asi pár kroků, takže bude muset zkusit nějakou nižší soutěž.

Doufejme, že gólů si pro nás připraví ještě mnohem víc, říká sparťanský šéf o premiérově skórujícím Kuchtovi

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.