Staněk: Nebudu lhát, angažmá v zahraničí je můj dlouhodobý cíl. Teď pro mě ale existuje jenom Plzeň

Staněk: Nebudu lhát, angažmá v zahraničí je můj dlouhodobý cíl. Teď pro mě ale existuje jenom Plzeň

I když je jedničkou českého mistra, k reprezentaci je šestadvacetiletý Jindřich Staněk velmi pokorný a v nejbližší době si v tomto směru žádné velké ambice nedává.

"Jsem pokorný. Tomáš Vaclík podává v nároďáku super výkony, jsem tam pro něj. Pokud bude potřeba, věřím, že budu připravený," ubezpečil v interview pro sport.cz bývalý strážce svatyně Evertonu, Hyde United či Českých Budějovic, jemuž v národním mužstvu konkurují také Pavlenka, Mandous či Kolář.

V Doosan aréně sice nedávno prodloužil kontrakt, ovšem až do konce kariéry by na západě Čech chytat nechtěl. Profesní cíl má totiž ještě výše. "Angažmá v zahraničí je můj dlouhodobý cíl, nebudu lhát. Každopádně, můj úmysl byl prodloužit s Viktorkou kontrakt a pomoct jí do pohárů. Moje přání je, chytat velké zápasy za Plzeň. A když se povedou, věřím, že se můžeme rozumně domluvit, abych se mohl posunout dál. Ale jsem nohama pevně na zemi. Teď pro mě existuje jenom Plzeň," ubezpečil na sport.cz rodák ze Strakonic, jenž vyrůstal ve sparťanské mládeži.

Se svou Viktorií už se třepe na HJK Helsinki. "Plzeň poháry potřebuje. Čím vyšší prestiž soutěže, tím pochopitelně líp. Nebudu říkat, že jdeme jednoznačně po Lize mistrů. Samozřejmě budeme rádi, když se povede, ale jasným cílem je dostat zpátky do Plzně velké zápasy," uzavřel na sport.cz nositel čísla šestatřicet, jenž se do Plzně přesunul předloni z Dynama České Budějovice.

Papadopulose nic nebolí: Jakýmkoliv způsobem chci pomoct k návratu do ligy, končit sestupem jsem nechtěl

Zdroj: sport.cz