Bude nejmenší ligové město fotbalově patřit mezi ty největší? Slovácko vítá nového partnera a navyšuje rozpočet

Bude nejmenší ligové město fotbalově patřit mezi ty největší? Slovácko vítá nového partnera a navyšuje rozpočet

Do struktur vítěze MOL Cupu a čtvrtého celku uplynulého ročníku Fortuna:ligy majetkově vstoupil nový partner, s tím, že poloviční podíl značky z Uherského Hradiště nově patří skupině Solar Global Vítězslava Skopala.

Dosavadní stoprocentní vlastník Zdeněk Zemek ze Z-Group, jenž stojí v čele letošního účastníka předkol Evropské ligy od roku 2007, si pak uchoval zbylých padesát procent.

"Vždy jsem deklaroval, že Slovácko je otevřené, že vítám každého partnera, který pomůže nejen sponzorsky, ale zapojí se i jako akcionář klubu. Takový silný partner se nyní našel. Naší společným cílem je upevnit, a ještě více posílit pozici Slovácka. Naším cílem je, abychom hráli stabilně v horní části ligové tabulky, aby ligové poháry nebyly jenom náhoda, ale aby se staly běžnou součástí každodenního života klubu. Chceme výrazně posílit a podporovat mládež jako základnu klubu. Ve dvou se to lépe táhne a místo jednoho budou nyní dva pilíře. Pro klub je to další zásadní milník. Chystáme se posílit a navýšit rozpočet klubu a vytvořit podmínky k tomu, aby Slovácko, byť je ve srovnání s ostatními ligovými kluby z nejmenšího města, patřilo ve fotbale mezi ty největší. Očekáváme také intenzivnější spolupráci s městem Uherské Hradiště, jakožto majitelem sportovního stadionu, při vytvářeni odpovídajícího zázemí jak pro evropské soutěže, tak pro neustále se rozšiřující a zkvalitňující domácí soutěže. Klub má otevřenou náruč pro další sponzory a chce rozvíjet spolupráci s širokou diváckou komunitou," ozřejmil na webu fcslovacko.cz sám Zemek.

Ten se nyní sám trochu stáhne na úkor svého nového spolupracovníka. "Skupina Solar Global má kořeny na Uherskohradišťsku a prohloubení spolupráce až na úroveň majetkové účasti v tomto špičkovém týmu je dalším logickým krokem, jak mohu podporovat regionální rozvoj a aktivity. S panem Zemkem jsme se shodli na prioritách a další budoucnosti klubu, nastavení spolupráce tak bylo pouze formální záležitostí. Jsem velmi rád, že mohu propojit Solar Global s takovým hráčem, jako je 1. FC Slovácko," doplnil na stránkách fcslovacko.cz Skopal.

Ve čtvrtek mimochodem proběhla valná hromada, na které se volilo nové představenstvo klubu, v němž působí celkem 22 týmů. Novým předsedou je Skopal, místopředsedou Knotek a třetím členem pak Pojezný.

Tvrdík: Kdybychom se nedostali do skupiny EKL, mrzelo by to, ale ekonomicky by nás ztráta 80 či 90 milionů nepoložila

Zdroj: fcslovacko.cz