Stupňujeme vrchol přípravy. Někteří hráči už budou hrát méně, říká hradecký asistent Hejkal

Stupňujeme vrchol přípravy. Někteří hráči už budou hrát méně, říká hradecký asistent Hejkal

Poslední tři přípravné zápasy čekají fotbalisty Hradce Králové, než se jim naplno rozjede nová sezóna. Proto logicky, stejně jako v ostatních klubech, i v Hradci začínají stupňovat zápasové tempo.

Právě příprava se „Votrokům“ zpočátku dařila, avšak v právě končícím týdnu se hradečtí fotbalisté poprvé museli popasovat s hořkostí porážky v přípravě, kdy po kolapsu v závěru prohráli duel s druholigovou pražskou Duklou.

Asistent kouče Miroslava Koubka Stanislav Hejkal z toho však vědu nedělá… „Nevnímáme tu porážku příliš negativně, prostě se stala. Vedli jsme 2:0, ale pak soupeř po našich chybách, nikoliv systémových, ale individuálních, otočil. To se občas stane. Musíme se z toho poučit a potom jít dál.“

Už o víkendu budou mít ale Východočeši šanci na nápravy. V sobotu je totiž čeká v Opatovicích nad Labem Jihlava. A přijdou prý významné změny. „Tentokrát už to bude trošku jinak, liga se blíží, v podstatě startuje za 14 dní. Pro hráče už neplánujeme rovnovážné vytížení jako dřív, kdy šlo celé mužstvo na jeden poločas do hry. Budou tam ale nějaká střídání o půli plus pár dalších v 60. a 80. minutě,“ naznačil Hejkal, jak trenéři hodlají zvyšovat zatíženost svých svěřenců.

A jelikož blížící se start ligy znamená krystalizaci základní sestavy, je možné, že se někteří fotbalisté i vůbec nepodívají na trávník. „Ano. I to je možné, ale to uvidíme až v průběhu utkání. Naplánované je to tak, aby tam nějaké vytížení pro většinu hráčů bylo, nicméně už to nebude stejné, jako doposud,“ přiznal pro klubový web dvaapadesátiletý trenér, který s velezkušeným Koubkem už jistě myslí na to, jak vhodně sestavit kádr pro první kolo. Do něj Hradec vstoupí v neděli 31. července a hned proti jednomu z favoritů myslících na titul. Soupeřem mu totiž bude pražská Slavia.

Zdroj: fchk.cz

Sparta je pro mě nejvíc, co si v Česku dokážu představit, září po pracovním setkání s Rosickým Karabec