Hejda: Proti Helsinkám jsme asi favoritem, ale stále je to finský mistr, který má svou kvalitu

Hejda: Proti Helsinkám jsme asi favoritem, ale stále je to finský mistr, který má svou kvalitu

Jen pár dní zbývá do startu nové sezóny a také na západě Čech se připravují na náročný program hned v úvodu. V rámci druhého předkola Ligy mistrů sehraje Plzeň dvě utkání o postup s finskými Helsinkami. V kabině Viktoriánů si moc dobře uvědomují, že případný nezdar v úvodu by mohl způsobit komplikace pro celý zbytek sezóny.

Ještě než Plzeň naskočí do české nejvyšší soutěže, začne její boj o účast v pohárové Evropě. Jako úřadující mistr bude svádět bitvy o prestižní Ligu mistrů. Prvním soupeřem je klub z Finska, který se zdá být papírově přijatelným, ale není radno jej podceňovat.

„Nejspíš jsme v zápase s Helsinkami favoritem. Mohli jsme dostat zvučnější soupeře, ale stále je to finský mistr, který má určitě kvalitu a čekají nás s ním těžká utkání. Hlavním cílem je zvládnout postup do evropských pohár. Cítíme velkou důležitost blížícího se duelu s Helsinkami a těšíme se na to,“ nechal se slyšet kapitán Lukáš Hejda.

Venkovní duel sehraje Plzeň na umělé trávě, proto se na tomto povrchu chce na soupeře také připravit. Jako komplikaci to však nikdo v kabině nevnímá. „Umělá tráva je menší komplikací, ale věřím, že se na to dokážeme dobře připravit,“ dodává zkušený stoper.

Zdroj: fcviktoria.cz