Z Potočného cítím velkou chuť něco ještě dokázat. Návrat Basseyho nebyl vůbec téma, říká kouč Dynama Weber

Z Potočného cítím velkou chuť něco ještě dokázat. Návrat Basseyho nebyl vůbec téma, říká kouč Dynama Weber
ROZHOVOR

Éra Davida Horejše je pryč, v Českých Budějovicích už vládne Jozef Weber. Charismatický kouč, který umí dostat kabinu na svou stranu. Pod jeho vedením se v Rakousku rodí nové mužstvo, výsledky v přípravě má ale zatím víc než solidní. Co na to říká sám Weber a čím hodlá probudit stagnujícího Romana Potočného?

„Co musím na týmu ocenit, to je pracovitost hráčů. V tomhle ohledu je všechno zcela v pořádku. Ať už doma, nebo teď v Rakousku navíc máme ideální podmínky na přípravu. Ladíme síly, abychom byli na ligu co nejlépe připravení,“ prohlásil Weber pro eFotbal.

Ten jako už tradičně sází na metodu cukru a biče, to druhé uplatnit ale zatím příliš nemusel. Zato má plnou hlavu toho, jak nahradit opory, co na podzim za Dynamo hrát už nebudou. „Je jasné, že Mick van Buren, Matěj Valenta nebo Ondřej Mihálik měli svou kvalitu, přišli ale za ně jiní zajímaví hráči. Třeba Tomáš Zajíc nebo Roman Potočný jistě mají na to, aby je dokázali nahradit,“ věří nový trenér Dynama.

Stejně jako fanoušci si hodně slibuje hlavně od Potočného. Ofenzivního univerzála s granátem v noze, jemuž ale štace v Baníku, ani hostovačky ve Zlíně či na jaře v Plzně vůbec nevyšly. Jak tedy jednatřicetiletého ranaře probudit zpět k životu? „Rozhodně motivací. S Romanem se dobře známe, mluvil jsem s ním ještě před jeho příchodem k nám a cítil jsem z něj velkou chuť něco ještě ve fotbale dokázat. To byl pro mě hlavní argument, abychom ho udělali. Pevně věřím k tomu, že ho tady dokážeme dostat zpátky do formy,“ poznamenal Weber.

Že by se do týmu vrátil africký rychlík Fortune Bassey, který na jaře lehce strádal v maďarském Ferencvárosi, ve hře každopádně nebylo. „To určitě ne. V Budapešti ho jistě kupovali s nějakou vizí do budoucna a já jsem přesvědčený o tom, že se tam Fortune prosadí. Že by se už po půlroce vrátil zpátky k nám, nebylo reálné. Proto ani žádný kontakt v tomto směru neproběhl,“ uvedl Weber, jenž změny v kádru probírá hlavně se sportovním ředitelem Milanem Čadkem a samozřejmě s majitelem klubu Vladimírem Koubkem.

Ten byl během uplynulé sezony v médiích často kritizován. Hlavně kvůli tomu, jak se rozloučil s manažerem Tomášem Sivokem a úspěšným trenérem Horejšem, který z Českých Budějovic udělal zavedenou ligovou značku. „Já už se v tom pitvat příliš nechci. Něco jsme si k tomu s majitelem řekli, na něco jsem se ho zeptal já sám. Za mě je to vyřešené, navíc pravda často leží někde uprostřed,“ řekl diplomaticky Weber, jehož tým zatím v přípravě absolvoval čtyři zápasy.

První tři vyhrál, a to i nad silným bundesligovým Augsburgem. Na ještě silnější Union Berlín už nestačil, porážka o gól ale svědčí o tom, že Jihočeši jsou na správné cestě. „Pořád je to jenom příprava, opravdu důležité zápasy přijdou až v samotné lize. Jsem však rád, že v mužstvu panuje ta správná atmosféra. Fungujeme jako jeden tým, což je jenom dobře,“ podotkl úspěšný trenér.

Konkrétní cíl si s vedením ještě ale nestanovil. „Zatím se furt poznáváme, na tohle řeč ještě nepřišla. Budu každopádně jenom rád, když budeme předvádět dobrý fotbal a vyhneme se starostem o záchranu,“ uzavřel Weber.