Viktoria možná bude ještě silnější než v minulé sezoně, věští Limberský: S HJK klukům věřím na 100 procent

Viktoria možná bude ještě silnější než v minulé sezoně, věští Limberský: S HJK klukům věřím na 100 procent

Dvacátý a šestadvacátý červencový den jsou pro Viktorii Plzeň mimořádně důležité. Pakliže se západočeskému klubu z Doosan arény povedou, úřadující šampion Fortuna:ligy postoupí do třetího předkola Ligy mistrů a bude mít jistotu evropských pohárů ve zbytku podzimní části sezony 2022/2023.

A právě to potřebují Staněk, Hejda, Kopic a spol. po třech letech absence na pohárových kolbištích jako sůl. Je soudobý výběr trenéra Michala Bílka na bitvu o Champions League nachystaný?

"Klukům věřím na sto procent. Jsem každý den informovaný, co se v týmu děje. V Česku jsem viděl všechny přáteláky, plus nějaké sestřihy z Rakouska. Jsou fyzicky natrénovaní a sehraní. Pravděpodobně začne parta, co se nejvíc postarala o titul, což je dobře. Tým je doplněný výbornými hráči, jako jsou Pilař a další, takže konkurence je veliká. Možná budou ještě silnější než v minulé sezoně," upozornil na serveru iSport.cz současný zadák třetiligové Jiskry Domažlice David Limberský.

Osmatřicetiletý exreprezentant s minulostí ve Spartě, Tottenhamu i Modeně už sice nedochází do západočeské šatny více než rok, přehled o dění ve Viktorii si však i nadále udržuje velký. Nedostaví se do kabiny nervozita?

"Beru to i ze své zkušenosti. Když se blížily poháry, nervozita tam být musí a drží vás ve střehu. Takže kluci jsou trochu nervózní, ale hlavně natěšení, že už to začne. Jedná se skoro o zápas podzimu. Pokud zvládnou Helsinky, mají jisté poháry, je to strašně důležitý zápas. Kluci si to uvědomují, za pár let, co tohle aktuální tvrdé jádro týmu hraje spolu, jsou z nich docela zkušení borci a osobnosti. Věřím, že to na hřišti zúročí," uzavřel na stránkách Sportu pětinásobný mistr Česka z let 2011 až 2018, který vybojoval na domácím poli celkem devět trofejí.

EP: Sparta se Stavangerem, Plzeň v Helsinkách, Slavia na Gibraltaru (v jednání), čtvrtfinále ME žen. Lipsko-Liverpool!

Zdroj: isport.blesk.cz