Rad Suchého si hodně vážím a snažím se poslouchat a plnit je, přiznává Šimek, s nímž v Boleslavi počítají i dál

Rad Suchého si hodně vážím a snažím se poslouchat a plnit je, přiznává Šimek, s nímž v Boleslavi počítají i dál

Mladá Boleslav má za sebou první přípravou porážku léta, když v rakouském Pergu nestačila na italský Turín, který ji po trefách Lukiče a Horvatha přehrál 2:0, s tím, že kompletních 90 minut odehrál za vítěze i exslávista David Zima.

Celý zápas absolvoval také čtyřiadvacetiletý stoper se sparťanskou minulostí David Šimek, jemuž bylo nedávno nabídnuto prodloužení smlouvy a protože ho využil, týmu z města automobilů se upsal do roku 2024.

Bývalý hráč Dukly, Viktorie Žižkov či Příbrami je součástí boleslavského dění už od časů, kdy tamním končinám vládl Jozef Weber. "Přesun z Příbrami do Boleslavi byl sám o sobě velký, což se týká zázemí a lidí v klubu i kolem mužstva vytvářejících pro hráče servis, a navíc přítomnost spoluhráčů s obrovskými zkušenostmi ze startů v reprezentacích a zahraničních klubech, od kterých je co se učit, pro mě na stoperském postu konkrétně od Marka Suchého, jehož rad si hodně vážím a snažím se poslouchat a plnit je," uvedl na fkmb.cz sám Šimek.

"My mladí máme k sobě blízko podobnými zájmy a zároveň se fotbalově máme od koho učit a to přispívá k dobré týmové atmosféře. V boleslavské kabině to funguje super. Jsem v Boleslavi hodně spokojený také díky tomu, že cítím důvěru. Chci tady zůstat, důvěru splatit a co nejvíce pomoci týmu," přidal svěřenec Pavla Hoftycha.

Ten dosud v první lize zasáhl do 53 duelů a doufá, že jich bude mnohem, mnohem více. "Uplynulé dva roky jsem měl dost smůlu na zranění a vynechal hodně zápasů kvůli pohmoždění kotníku, zlomené čelisti a nedávno přeraženému nosu. Doufám, že jsem si tu smůlu už vybral a nadcházející sezónu přežiji ve zdraví. Chceme se spoluhráči navázat na závěr minulé sezóny, zápas od zápasu sbírat body a hrát fotbal, který bude lidi bavit," doplnil na stránkách fkmb.cz 194 centimetrů vysoký zadák.

Nové dresy? Sparta, či Dukla? Logo? Slavii chybí třetí hvězda a její rival z Letné má mít čtyři

Zdroj: fkmb.cz