Pro trenéra Vikingu nebude jednoduché nás analyzovat jen na základě přípravných zápasů, míní Priske

Pro trenéra Vikingu nebude jednoduché nás analyzovat jen na základě přípravných zápasů, míní Priske

Muž zodpovědný za výkony a výsledky letenského "S" Brian Priske je s průběhem doznívající letní přípravy spokojen. Potěšilo ho i to, jak se jeho hráči adaptovali na intenzitu, kterou po nich spolu se svými trenérskými kolegy požadují.

"Musíme být ale trpěliví. Během přípravných zápasů v Rakousku jsme viděli, že jsou hráči na dobré cestě. To nám potvrdila také data. Máme hráče, kteří mají zkušenosti s mezinárodním fotbalem z reprezentace i z evropských pohárů. Jsem rád za tým, který máme. Uvidíme, jak budou následující dva zápasy vypadat," uvedl na tiskové konferenci dánský expert.

V jakém zdravotní stah je jeho kádr? "Nemůžu jít do úplných detailů, co se týká zdravotního stavu hráčů. Pár hráčů neabsolvovalo celý pondělní trénink. Po předsezonní přípravě jsou ale takové věci obvyklé. Ve čtvrtek nastoupí 11 zdravých hráčů a budeme mít dobře připravený tým. Čvančara trénuje a očekáváme, že bude plně připraven. Ztráta Krejčího a Čelůstky nás samozřejmě mrzí, ale už nějakou dobu o tom víme. I tak máme dostatečně kvalitní hráče na útočné i obranné standardky. To může v podobných zápasech rozhodovat," upozornil na středeční tiskovce bývalý stratég Antverp i Midtjyllandu.

Plocha na Letné? Kluci z ní jsou nadšení, musíme poděkovat klubu, že máme hřiště v co nejlepším stavu, hlásí Pešek

Jak by charakterizoval Viking Stavanger? "Je to typický skandinávský tým. Mají dobrý systém, který zdokonalovali v posledních letech. Měli velmi dobrou minulou sezonu a dobře vstoupili i do tohoto ročníku. Posledních několik zápasů v lize vyhráli. Nemám rád výmluvy, že se česká liga ještě nerozehrála. Tak to prostě je. Viking je v herním módu a součinnosti v týmu budou znát s ohledem na to, že jsou v rozehrané sezoně. My jsme spolu pět týdnů, ale musíme ze sebe vydat to nejlepší. Očekávám 100% výkon. Pro trenéra Vikingu samozřejmě nebude jednoduché nás analyzovat jen na základě přípravných zápasů. Určitě ale dělají vše, aby informace získali. Oba realizační týmy soupeře analyzují nejlépe, jak umí. Zápas se ale bude rozhodovat na hřišti," připomněl starou známou pravdu nástupce Michala Horňáka.

Cílem pro předposlední červencový čtvrtek je samozřejmě průnik do třetího předkola EKL. "V první řadě rád vyhrávám. Na to musíte mít kvalitu, kterou Sparta má. Zároveň je důležité se dobře připravit na soupeře. Očekávám to nejlepší od mého realizačního týmu i od hráčů. Všichni jsme tu kvůli tomu, abychom vyhrávali. Musíme vyhrát a pak se kvalifikovat do dalšího předkola. Je to náš jednoznačný cíl. Chceme být v tom dvojzápase lepším týmem. Víme, že šance na opravu není. Popasujeme se s tím, jak to je," ozřejmil nadřízený Sáčka, Wiesnera, Juliše a spol.

Novinky ze Sparty? Hanousek už je pryč, Rosický si pojistil budoucnost 8 mládežníků ze strahovské akademie

Zdroj: sparta.cz