Teplicím absolutně nevyšla generálka na ligu, prohrály vysoko s Duklou. Slovácko a Olomouc nerozhodně, Boleslav prohrála

Teplicím absolutně nevyšla generálka na ligu, prohrály vysoko s Duklou. Slovácko a Olomouc nerozhodně, Boleslav prohrála

Začátek nové sezóny bije na dveře a prvoligové kluby vstupují do poslední fáze přípravných zápasů. Svou generálku mají za sebou již fotbalisté Slovácka, kteří remizovali s izraelským Ašdodem. Naopak Hoftychova Boleslav ztratila dobře rozehraný zápas.

Celek z Uherského Hradiště neodehrál první část generálky s izraelským soupeřem dobře, a tak se kouč Svědík musel dívat na to, jak brankář Nguyen vytahuje v osmadvacáté minutě míč ze sítě poté, co byl krátský na střelu k tyči. Po obdrřžžené brance fotbalisté Slovácka přidali, ale z gólu se radovali až ve druhé půli přesným zásahem Marka Havlíka. I v dalších minutách si Svědíkovi svěřenci připravili ještě dvě gólové příležitosti, avšak gól se jim již vstřelit nepovedlo. I tak mohou jít fotbalisté Slovácka do nové sezóny s čistou hlavou. V letní přípravě totiž zůstali neporaženi.

To fotbalisty Mladé Boleslavi čekal po porrážce s italským FC Turín na soustředění v Rakousku soupeř z Maďarska, který se v loňské sezóně zuby nehty ubránil v nejvyšší maďarské soutěži. Boleslav generálku na nadcházející sezónu začala nadějně a brzy se dostala do vedení zásluhou Skalácha.  Krátce před čtvrrthodinou utkání navíc přidal nestárnoucí Matějovský druhý gól. Jetě do poločasu však maďarský soupeř stihl snížit a po zcela nezvládnuté druhé půli, ve které si Středočeši nechali výsledek zcela ujít má Pavel Hoftych na lavičce Boleslavi týden před startem ligy ještě jistě o čem přemýšlet.

Naprosto mizerně odehráli fotbalisté Teplic generálku na nadcházející sezónu. Proti druholigové Dukle "sklářům" nevyšel zejména první poločas, během kterého Jarošíkovi svěřenci inkasovali hned třikrát. Ve druhé půli se již hra víceméně zklidnila a oba týmy se prosadily gólově pouze jednou. Před úvodním kolem, které čeká Teplice doma s Plzní má ovšem kouč Jarošík o čem přemýšlet.

Závěrečné utkání v rámci letní přípravy mají za sebou i fotbalisté Olomouce. Ti se proti tureckému Sivassporu dostali do vedení v prvním poločase, avšak během druhé půle o něj přišli. Přesto předvedli dobrý výkon.

Příprava:

Mezőkövesdi - Mladá Boleslav 3:2 (1:2)
Branky: 19. Cseke, 70. Kiš, 77. Dražić z pen. – 7. Skalák, 13. Matějovský.

FC Ašdod - Slovácko 1:1 (1:0)
Branky: 28. Salinas – 55. Havlík.

Dukla Praha - Teplice 4:1 (3:0)
Branky: 12. Červenka, 23. Holiš, 38. Piroch, 58. Kozel – 70. Žák.

Sivasspor - Olomouc 1:1 (0:1)
Branky:  50. Yeşilyurt – 42. Růsek.