Bývalý hráč Realu vzpomněl na působení v Rusku: Neustále jsme pili vodku. Tam to tak prostě chodí

Bývalý hráč Realu vzpomněl na působení v Rusku: Neustále jsme pili vodku. Tam to tak prostě chodí

V letech 2007 až 2012 působil Royston Drenthe v Realu Madrid, klubu, do kterého se chce dostat snad každý fotbalista. Holandský křídelník tak působil po boku takových fotbalistů jako jsou Guti, Wesley Sneijder, Karim Benzema či Cristiano Ronaldo. Na jejich úroveň to ale nizozemský křídelník ve své kariéře nikdy nedotáhl.

„Často vzpomínám na noci, které jsem strávil s Gutim. Nebylo ale výjimkou, že si s námi vyrazili do města i hráči jako Wesley Sneijder, Robinho nebo Gonzalo Higuain,“ svěřil se Drenthe britskému deníku The Sun.

Po nepřesvědčivých výkonech se však v roce 2013 nizozemský křídelník po z dresu „bílého baletu“ musel pakovat a odešel do ruského týmu Alania Vladikavkaz. Na své působení v Rusku však Drenthe nemá prý ty nejlepší vzpomínky. „Vladikavkaz rozhodně nebyl ideálním místem pro život. Je to úplně zničené město, v kterém se nedá zabavit, a to i navzdory tomu, že máte hodně peněz.“

Jediným pozitivem na působení v jednom z největších kavkazských měst tak byla podle jeho slov výška platu. Bývalý hráč Realu Madrid se vyjádřil v tom ohledu, že by na šest měsíců strávených ve Vladikavkaze nejraději zapomněl.

„A potom tu byla vodka. Pili jsme ji velmi často a byla to jedna z našich hlavních opor. Z tohoto pohledu si na tamější život nebylo těžké zvyknout. Vodku jsme si nosili i do týmového autobusu. V Rusku to tak už prostě chodí,“ vysvětlil rodák z Rotterdamu.

Dnes pětatřicetiletý křídelník ale ještě kopačky na hřebík nepověsil. Poslední sezónu působil v barvách Realu Murcia, klubu třetí nejvyšší španělské soutěži. Ačkoliv za sebou nemá nejzářivější kariéru, tak si navzdory tomu dokázal slušně vydělat. Jeho majetek se odhadoval na 3,7 miliónů eur. Drenthe ale s penězi dobře a v roce 2020 musel dokonce vyhlásit osobní bankrot.

Zdroj: thesun.co.uk, Šport.sk

Exsparťan Chipciu trpěl během angažmá ve Spartě depresemi. V nemocnici za ním byl i Rosický