Hubník: V Olomouci je vydýchaný vzduch, bavím se se skalními fandy, kteří jsou z celé situace v Sigmě otrávení

Hubník: V Olomouci je vydýchaný vzduch, bavím se se skalními fandy, kteří jsou z celé situace v Sigmě otrávení

Bývalý český reprezentant s třiceti mezinárodními starty Roman Hubník se s odstupem času vrátil ke svému hořkému konci na hanáckém Andrově stadionu a následném ukončení profesionální kariéry. O všem rozhodla schůzka s dlouholetým sportovním ředitelem Sigmy Ladislavem Minářem, který mu v průběhu jarní části nabídl kontrakt pouze pro B-mužstvo. 

Svůj konec označil za smutný. Přesně tak to vnímá, nicméně podle jeho slov nebylo jiného zbytí. "Leccos naznačila březnová schůzka s panem Minářem. Sdělil mi, že neví, jestli se mnou smlouvu prodlouží. Necelé dva měsíce před koncem ligy. O takové věci se přece jedná s předstihem a narovinu. Zásadní je, jestli obě strany chtějí ve spolupráci pokračovat. Já zájem měl, druhá strana v březnu nevěděla. Pan Minář se mě vlastně ani na to, jestli mám chuť pokračovat, jestli mě fotbal pořád baví, nezeptal. Deset dnů před koncem sezony si mě pan Minář zavolal s obráncem Michalem Vepřekem. Oznámil nám, že jsme staří, často zranění a nabídl nám smlouvu do béčka. Vše podmíněné postupem rezervy do druhé ligy. A kdyby se něco stalo v áčku, že bych vypomohl. Jenže jak by tohle probíhalo? Přijel bych z Teplic a druhý den jel s béčkem do Třince? Chtěl jsem po pěti vteřinách odejít. Zůstal jsem kvůli Michalovi. Věděl jsem v tu chvíli, že s fotbalem končím. Čekal jsem hodně, ale ne, že mě pan Minář šoupne do béčka. Kolem sebe jsem slýchal, že by chtěla Sigma zřídit funkci mentora v béčku, toto místo obsadit mnou. Jenže pan Minář se se mnou na toto téma nikdy nebavil," postěžoval si v rámci interview pro sport.cz bývalý stoper FK Moskva, Sparty, Hertky i Viktorie Plzeň.

Tomu, že ho chtělo vedení schovat do béčka, doteď nerozumí. "Nevím, jestli mě chtěl tenkrát dostat pan Minář pod tlak. Možná si myslel, že budu chtít hrát za každou cenu a podepíšu cokoli. Vrátil jsem se do Olomouce s tím, že když na to nebudu mít, klidně v půlce sezony skončím. Řekl jsem i vedení, že pokud nebude z jejich strany zájem, ať mi řeknou narovinu. Mohlo proběhnout všechno v klidu. Neproběhlo. Po sezoně jsem si sbalil v kabině věci. Sedím doma, v tom mi volá pan Minář. Máš na stadionu ještě věci? Jsem sbalený, odpověděl jsem. Řekl mi, že si myslel, že za ním přijdu. Druhý den jsme se sešli, zeptal se mě: chceš ještě hrát, nebo ne? Nechtěl jsem mu ještě říkat, že končím. Tak jsem mu sdělil, že chci mít jasno do konce května. A že ještě něco řeším. Šlo o nabídku Brna. Moc mě potěšila, jenže já už nechtěl dojíždět. On že mi prý nechá původní smlouvu. Vůbec jsme se nebavili o áčku ani o béčku. Na konci května jsem mu oznámil, že končím. Ještě se zeptal, jestli mě má cenu přemlouvat. Moje odpověď byla jasná," přiblížil na sport.cz čtyřnásobný šampion české nejvyšší soutěže z let 2010, 2015, 2016 a 2018.

Sourozenec o rok staršího Michala Hubníka, jenž si svého času zahrál i za Legii Varšava, se s ničím podobným nikde nesetkal a všechna jednání, co do té doby absolvoval, byla na vysoké úrovni. I vzhledem k tomu, že pro Sigmu něco udělal, pozoroval i prvky nedůstojnosti. "Nešlo o nic jiného než vést normální jednání. Upozorňuju, že nikdy nebylo o penězích. Kdyby tomu tak bylo, zůstal bych v Plzni nebo bych byl úplně někde jinde. Chtěl jsem se vrátit tam, kde jsem vyrostl, kde jsem doma, kde mám rodinu a kamarády. Fotbal mě pořád bavil. Spoluhráči nevěřili, že skončím. Mysleli si, že si dělám srandu, když jsem si balil věci. Doteď nechápou. Víte, když zmačkáte papír, hodíte ho do koše a za čtrnáct dnů ho vytáhnete a chcete ho narovnat, nikdy se vám to nepodaří. Necítil jsem absolutně žádnou důvěru, chtěl mě strčit do béčka. Když jsem pak zaznamenal, že se svými kluby prodloužili smlouvy starší kluci, než jsem já, Milan Petržela, Pepa Jindřišek a Tomáš Hübschman, pomyslel jsem si, že jim jistě nenabídli smlouvu do béčka. Jsem natolik soudný, abych poznal, jestli týmu mám co dát nebo ne. Jsem přesvědčený, že Sigmě jsem ještě měl co dát. Na hřišti i mimo něj. Navíc jsem cítil, že za mnou v Olomouci stála široká veřejnost. Spousta lidí si přála, abych zůstal. Pan Minář při besedě s fanoušky uvedl, že na podzim jsem byl s Florentem Poulolem u nejvíce branek. Mně do očí nic neřekl. Takový argument nebyl vůbec na místě. Mohl bych ho obrátit proti němu. Že za osm let, co je v Olomouci, klub dvakrát sestoupil do druhé ligy. A on je v Sigmě dál. Chci však důrazně říct, že nemám vůbec problém se Sigmou. Mám problém s lidmi, kteří řídí první dva týmy. Je v nich cítit dusno. V Plzni jsem mohl kdykoli přijít za panem Šádkem a daný problém řešit. S panem Minářem jsem nechtěl řešit nic. On za mnou za dva roky ani jednou nepřišel, nezeptal se mě, jestli jsem spokojený a tak. Většinou jsem ho viděl naštvaného. Vpálil do kabiny, rozkopal věci, řval po nás. Nedovedu si představit, že bych za ním šel se soukromou věcí. Tohle kluci v kabině cítí, tohle je kámen úrazu Sigmy. Kdo by se z bývalých Sigmáků chtěl vrátit? V Olomouci je vydýchaný vzduch. Bavím se se skalními fanoušky, kteří jsou z celé situace v Sigmě otrávení. Říkají mi, že radši budou chodit na béčko na druhou ligu," zakončil na portálu sport.cz osmatřicetiletý internacionál, který už se nevrátí, neboť není typem, který by za tři měsíce radikálně měnil názory.

Odvety EP. Start FL: Teplice-Plzeň, HK-Slavia, Sparta-Liberec. Finále ME žen. Superpoháry: Liverpool-City, Lipsko-Bayern

Zdroj: sport.cz