V útoku by mohli být Kuchta i Čvančara, nechal bych Sadílka a posadil Karabce či Fortelného, radí Rajnoch Priskemu

V útoku by mohli být Kuchta i Čvančara, nechal bych Sadílka a posadil Karabce či Fortelného, radí Rajnoch Priskemu

Zatímco o pohárových postupech Plzně a Slavie internacionál Jan Rajnoch nepochybuje, ohledně Sparty má drobné obavy. I v případě dvanáctinásobného mistra Česka však věří, že letenské "S" norskou odvetu na umělém povrchu po domácí bezbrankové remíze s Vikingem Stavanger zvládne. Musí však být obezřetné...

"V prvním utkání na Letné jsem viděl jinou Spartu - dynamickou, běhavou, jen prostě nenašla ve finále akcí recept na neprostupnou obranu Vikingu. Bylo znát, že Karabec s Fortelným prostě ještě nejsou tak zkušení, jak by bylo potřeba a troufnu si říct, že tady by se Bořek Dočkal nejspíš docela hodil," napsal ve svém komentáři na sport.cz čtyřicetiletý exreprezentant.

Kvůli postupu do třetího předkola EKL bude třeba na skandinávské půdě skórovat. "Otázkou je, jak by zafungovala jiná taktika, kdy by třeba Sparta nechala soupeře trochu hrát, aby vylezl z obranné ulity. Taky je škoda, že už neplatí pravidlo o vstřeleném gólu na hřišti soupeře. Pokud chtějí Letenští postoupit, gól v odvetě dát musejí, a tady by se zmíněné pravidlo Spartě hodilo. Nedá se nic dělat, postup musí ale zvládnout i tak. Z těch šancí, které si doma vypracovala, prostě něco skončit gólem mělo," uvedl bývalý stoper Cottbusu, Ankaragücü, Sivassporu i Demirsporu, jehož slova vyšla na sport.cz.

Co by udělal oproti prvnímu měření sil v české metropoli ve čtvrtek jinak? "Hodně se mluvilo o nasazení Kuchty. Fanouškům se zdálo, že proti zhuštěné obraně by byl platnější urostlejší Čvančara. Za sebe říkám, že pokud Stavanger nezmění styl hry ani doma, tak by v útoku Sparty mohli být oba. Kuchta je bijec, Čvančara je postavou jiný, myslím, že se mohou slušně doplňovat. Nebál bych se obětovat jednoho ze středních záložníků. Ve hře bych nechal Sadílka, posadil bych jednoho z dvojice Fortelný - Karabec. Je to ale jen můj názor, uvidíme, jak si poradí trenér Priske," zakončil na portálu sport.cz kouč Motorletu Praha B, který operuje v krajském přeboru.

Osm nejstarších kmetů Fortuna:ligy, kteří už se třepou na start nového ročníku 2022/2023

Zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.