Mladá Boleslav posiluje zálohu! Z Teplic přichází Žitný

Mladá Boleslav posiluje zálohu! Z Teplic přichází Žitný

Z klubu, který bojoval o setrvání v nejvyšší soutěži do klubu, který bude chtít bojovat o Top 6. Příběh Patrika Žitného v Teplicích skončil, jeho pokračování rozepíše v Mladé Boleslavi, kde podepsal na tři roky.

V průběhu léta je jasné, že každý tým můsí svůj kádr posílit a tak je očekávané, že nadprůměrní hráči slabších týmů odcházejí za novou výzvou do týmů, které jsou v tabulce v úplně jiné pozici. 

Teplický odchovanec Patrik Žitný si jako svou další štaci vybral Mladou Boleslav, kde by měl rozvířit vody v záloze a vytvořit trochu zdravé konkurence pro ostatní. Jelikož je známo, že platil za obrovský talent českého fotbalu, adaptace by nemusela být tak složitá.

Jeho přestup se očekával už dříve, avšak jeho kariéru přibrzdilo vážné zranění kolena, kvůli kterému v minulé sezóně odehrál jen sedm utkání. Pro Žitného jde o velkou šanci se poprvé v životě probojovat do evropských pohárů, takže o motivaci bude postaráno.

Sama Mladá Boleslav na novou sezónu posílila jmény jako Donát, Darmovzal, Látal nebo Karafiát. Předpoklady k bojům o Top 6 tu tedy jednoznačně jsou, teď už zbývá jen tyto předpoklady a potenciál naplnit a dovést do Boleslavi znovu Evropu.

Dokáže se Žitný adaptovat natolik, aby se stal nedílnou součástí základní sestavy?

zdroj: Livesport.cz