Jak to vypadá s ofenzivou Bílého baletu?

Jak to vypadá s ofenzivou Bílého baletu?

Přestupové období je v plném proudu a není divu, že jsme byli svědky jednoho z nejzajímavějších období. Jak na tom však bude ofenziva Realu Madrid a zvlášť pozice 9 na které hraje "jen" Karim Benzema?

Pro každý tým, který chce bojovat o ty nejvyšší příčky jak v domácích ligách, tak v Lize Mistrů je samozřejmostí, že mají každý post zdvojen, aby předešli výpadkům, pokud se hráč zraní nebo vykartuje. 

V zásadě je velmi důležité mít kvaltního náhradníka na klasickou devítku, kdyby se hlavní útočník zranil nebo vykartoval. Manchester City má Haalanda s Alvarézem, Liverpool Nuňéze s Firminem, PSG má Mbappého s Icardim, Barcelona má Lewandowskiho s Aubameyangem. 

V této rovnici však jedno velké jméno chybí a to Real Madrid. Ten má jen Karima Benzemu. Jako náhradníci na klasickou devítku jsou Mariano Diaz, přičemž Luka Jovič odešel a ten kvality hodny Realu také nevlastnil.

Je tedy možné, aby Real i tak znovu vyhrál La Ligu i Champions League jen s jedním klasickým útočníkem? To vše se ukáže v této sezóně a bude záležet na mnoho proměnných. Co když se zraní Benzema a co když ne? Co když ztratí formu?

Dalším, kdo je na hraně, je Bayern Mnichov. Ten však alespoň přivedl Maného, který může hrát kdekoli, jelikož mu nedělá problém být tím tolik potřebným v týmu. Juventus také hledá backup k Vlahovičovi, ale Real ho ani nehledá. Poté, co nevyšel Mbappé ani Haaland se po útoku slehla zem.

Vydrží Benzema takový nápor a ukáže světu, že je to právě on, kdo si zaslouží všechen respekt a Zlatý míč k tomu?

zdroj: Gerard Moreno