Teplický objev byl blízko senzačnímu hollywoodskému příběhu a říká: O záchranu hrát nechceme a ani nebudeme

Teplický objev byl blízko senzačnímu hollywoodskému příběhu a říká: O záchranu hrát nechceme a ani nebudeme

Třicetiletý středopolař Jakub Urbanec zažil pohádkový prvoligový debut, když vstřelil proti mistrovské Plzni dvě branky. A mohlo být ještě líp. Stačilo, aby v nastaveném čase proměnil pokutový kop, který by Viktorii skalpoval.

Bývalý hráč Prostějova, Viktorie Žižkov či Převýšova však šanci na bájný hattrick zahodil. "Strašně mě to mrzí, je to škoda. Bod nakonec bereme, ale mohl to být senzační hollywoodský příběh, když si vezmu, že jsem v září hrál Pražský přebor za béčko Žižkova. Ty góly jsou taková třešnička na dortu. Škoda, že jsem tu penaltu neproměnil. Ale ukázali jsme, že tu je dobrý mančaft, že se s námi musí počítat, že o záchranu hrát nechceme a ani nebudeme," ukázal sebevědomý nový svěřenec Jiřího Jarošíka.

O penaltu proti Jindřichu Staňkovi se přihlásil sám, i když na ni původně určen nebyl. "Dal jsem dva góly, věřil jsem si, že ji proměním. Přečetl mě, chytil ji. Byl jsem rozhodnutý kam ji kopnu, nervózní jsem nebyl, možná mě trošku rozhodilo to čekání. Ale nedali i větší hráči. Kluci mě pak povzbudili. Všichni, kteří jsou okolo teplického fotbalu, jsou fajn.," chválil kolegy rodák z Nové Paky, jehož slova nabídl web fkteplice.cz.

I tak jsou však dvě vstřelené branky nadstandardem. Tím spíš, že za celou uplynulou sezonu vstřelil pouze jeden gól. "Možná jo. Ale já penalty dřív kopal. I na Žižkově. Proměnil jsem. V Prostějově jsem hrál obránce, tady hraju víc dopředu," připomněl na fkteplice.cz spoluhráč Kučery, Grigara, Marečka a spol.

Protože bez větších problémů zvládá i nejvyšší soutěž, co se stalo, že skončil právě v Pražském přeboru? "Nepohodl jsem se s trenérem a s vedením, dál bych to nechtěl rozpitvávat, ti lidi vědí sami. Vidíte, jak to na Žižkově dopadlo. Pak mě vysvobodili trenéři Jarošík s Hunalem, kteří si mě vzali do Prostějova, i když tam byli jen 14 dní. Sedli jsme si. Asi hlavně díky nim jsem tady. Vážím si jejich důvěry, že jsme hned v prvním kole mohl nastoupit v základu. Chci jim to vrátit poctivými výkony i góly. Já popravdě moc nevěřil, že ligu ještě budu hrát. Ale makal jsem, to mě asi odměnilo. Jsem za to strašně rád a udělám vše pro to, abych tu ligu mohl stabilně hrát pár let," zakončil na fkteplice.cz Urbanec.

Horejše mám rád, fandím mu, ale v situaci, kdy mu odešli klíčoví hráči, to bude mít těžké, věští Švancara

Zdroj: fkteplice.cz