Máme dobrou šanci, uklidňuje slávistické řady před Panathinaikosem Ousou. V čem bude mít Slavia malou výhodu?

Máme dobrou šanci, uklidňuje slávistické řady před Panathinaikosem Ousou. V čem bude mít Slavia malou výhodu?
OBSAHUJE VIDEO

Sešívané "S" z Edenu čeká ve čtvrtek první zápas třetího předkola Evropské konferenční ligy proti řeckému Panathinaikosu Atény. Pohárové utkání vyhlíží jak hlavní trenér Jindřich Trpišovský, tak střední obránce Aiham Ousou.

"Očekávám dobrý fotbal a dobré utkání. Panathinaikos je velice silný fotbalový tým a hru má založenou na kombinaci a situacích jeden na jednoho. Po ztrátě hodně vysoko presují a honí soupeře. Zápas bude mít technickou úroveň. Panathinaikos bych trochu přirovnal k Feyenoordu v tom, v čem jsou dobří. I když ten tým skončil čtvrtý, tak jsem mluvil s Tomášem Vaclíkem a probírali jsme to s kluky. Jsou tam některé změny, jsou tam zkušenější hráči s evropskými zápasy," přednesl na webu slavia.cz Jindřich Trpišovský.

Ten nepřikládá velkou váhu ani tomu, že vítězi Řeckého poháru v čele se srbským koučem Ivanem Jovanovičem začíná sezona až za dva týdny. "Nehledal bych v tom nic zásadního. To utkání pro ně bude důležité, my toho taky moc odehráno nemáme. Odehráli jsme zápasy, které byly dost typologicky odlišné. U soupeře jsou hráči hodně zkušení na to, aby byli schopni zahrát ostré utkání bez zápasů předtím," přidal bývalý šéf Liberce či Žižkova.

Pro úřadujícího vicemistra může být varováním nedávná těsná porážka s Hradcem Králové, která se nečekala. "Samozřejmě není dobré prohrát, zvlášť v prvním kole. Ale jsme profesionálové a musíme se z toho oklepat. Vzít si z toho to dobré, neopakovat chyby. Teď už se jen soustředíme na čtvrteční zápas s Panathinaikosem a doufáme, že získáme tři body a vyhrajeme," doplnil svého nadřízeného zadák Aiham Ousou.

Ten už se nemůže dočkat další zajímavé evropské konfrontace. "Víme, že to je dobrý soupeř. Vždycky se těším na tyhle evropské zápasy, protože to je vždycky velký večer a my rádi hrajeme ta nejlepší utkání na nejvyšší úrovni," zaznělo z úst kolegy Kačaraby, Ševčíka, Provoda a spol.

Ten si na rozdíl od Trpišovského myslí, že Slavia vzhledem k rozehranosti malou výhodu mít bude. "Pro nás je taky brzy. My jsme odehráli nějaká utkání, oni sehráli nějaké přáteláky. Když jde o nějakou soutěž, je vždycky dobré mít nahrané nějaké zápasy dopředu, abyste si zvykli na tempo. Myslím ale, že malou výhodu máme, a navíc hrajeme první zápas doma. Máme dobrou šanci," pokračoval švédský mladík.

V minulé sezoně jsem moc gólový nebyl, proto chci svou produktivitu zlepšit, hlásí plzeňský Bucha

Zdroj: slavia.cz