Exsparťan Dúbravka zatím netuší, jestli v Newcastlu zůstane jedničkou. Co říká zájmu Leicesteru CIty?

Exsparťan Dúbravka zatím netuší, jestli v Newcastlu zůstane jedničkou. Co říká zájmu Leicesteru CIty?

Exsparťan Martin Dúbravka je sice jedničkou Newcastlu United již od ledna 2018, nicméně nic netrvá věčně a letos v létě by se klidně v St. James Parku mohly zavedené pořádky měnit.

Straky totiž ulovily z Burnley oo něco mladšího reprezentanta Albionu Nicka Popehoo, což je pro třiatřicetiletého slovenského strážce svatyně vážná konkurence...

Co na to gólman, jenž si v české nejvyšší soutěži svého času zachytal také za Slovan Liberec? Tentokráte je nachystaný na sto procent a žádný zdravotní problém ho netrápí.

"Těším se na novou epizodu. Každý v klubu je tak nastaven. Máme před sebou nový, zajímavý proces, jehož součást je budování mužstva. V přípravě jsme absolvovali těžké zkoušky, jež nám ukázaly, že jsme na tom celkem dobře. Uvidíme, co přinesou ostré zápasy," začal své povídání portálem sport.aktuality.sk citovaný Dúbravka, jehož tým absolvoval dvě soustředění v Rakousku a Portugalsku.

A co Pope? Manažer Eddie Howe ho ještě na startu léta ubezpečoval, že klub nového brankáře nehledá. "Bral jsem to jako fakt a stále to tak beru. Noví majitelé mají velké cíle, jejich součást je přilákat do týmu nové hráče. I takových, díky nimž přijdou další hráči zvučnějších jmen. Já jsem v každém předchozím klubu o svou pozici musel bojovat, takže ani po příchodu Nicka se pro mě v tomto směru nic nemění. Trenéři vědí, co ode mně mohou očekávat. Stejně tak ví, co mají čekat od Nicka. Je na nich, jak se rozhodnou. Uvidíme, sám jsem zvědavý, jak to dopadne, protože vážně netuším, kdo z nás bude v sobotu chytat," přiznal na sport.sk Dúbravka před úvodním kolem Premier Leaague s Nottinghamem Foorest.

Před pár dny chytal proti Atalantě Bergamo Pope, o den později ale v generálce proti Bilbau hájil tři tyče on. "Vyčíst z toho nejde nic. Spíš šlo o to rozložit rovnoměrně zatížení na všechny hráče. Myslím si, že to není ukazatel. Spíš to byl dobrý test pro nás oba, protože Atalanta i Bilbao hrály opravdu dobře," pochválil poslední soupeře z přáteláků Dúbravka.

A jak si s novým konkurentem sedl? "Oba jsme dost zkušení, abychom celou situaci zvládli jako profesionálové. Nick je moc fajn, ale to jsem věděl už předtím. Znal jsem jeho lidské kvality. Navzájem se respektujeme a tlačíme na sebe. Myslím si, že jsme si relativně sedli, i když je jasné, že oba chceme chytat. Nejraději bych tu zůstal, jsem tu už skoro pět let, zvykl jsem si na prostředí, na lidi v klubu, na spoluhráče. S rodinou tu máme vytvořeno zázemí. Rád bych byl součástí nového Newcastlu. Cítím, že jsem ve věku, kdy mám mužstvu pořád co dát. Nemyslím si, že jsem už v té fázi kariéry, kdy bych měl být jen podporou pro někoho jiného a vytvářet mu komfort a servis. Později se možná spokojím i s takovou pozicí, ale teď chci ještě jednoznačně chytat," ubezpečil na sport.aktuality.sk Dúbravka.

Ten byl mimochodem v poslední době spojován s odchodem do Leicesteru City, jemuž vládne Brendan Rodgers. "Moji spoluhráči si ze mě neustále utahují, jestli už odcházím. Zatím se nikam nechystám. Takové spekulace jsou přirozené, protože z King Power Stadium odchází Kasper Schmeichel. Lidé se tedy logicky ptají, chtějí znát odpovědi. Já však k tomu momentálně nemám co říci," uzavřel na sport.sk rodák ze Žiliny.

Zdroj: sport.sk