Dobře vím, že jedna vlaštovka jaro ještě nedělá, usmívá se kouč Bohemky Veselý. Jak to vypadá s příchody Morávka či Chramosty?

Dobře vím, že jedna vlaštovka jaro ještě nedělá, usmívá se kouč Bohemky Veselý. Jak to vypadá s příchody Morávka či Chramosty?

Lepší vstup do sezony si jen stěží mohli představit. Fotbalisté Bohemians vyhráli v úvodním kole nové sezony na hřišti Jablonce vysoko 3:0, čímž se postarali o jedno z největších překvapení bláznivého startu ligy. Trenér klokanů Jaroslav Veselý ale výhru ze severu Čech rozhodně nepřeceňuje. A dobře ví, že ho dnes proti Baníku čeká ještě těžší šichta.

Jak se vám v týdnu koukalo na tabulku?
Já na ni nekoukal vůbec, abych řekl pravdu (směje se). Dobře vím, že jedna vlaštovka jaro ještě nedělá. Navíc teď nás čeká hodně silné mužstvo Baníku, což bude ještě daleko těžší zápas než v Jablonci. Zvlášť když Ostravu vede jeden z našich vůbec nejlepších trenérů. Ale my se nezalekneme ničeho a kůži nedáme lacino nikomu.

Bude zápas s Baníkem o to náročnější, že ten se po prohře 0:3 v úvodním kole s Olomoucí potřebuje nutně rehabilitovat?
Přesně tak. Je nám jasné, že Baník bude chtít předchozí nezdar za každou cenu odčinit, že udělá všechno, aby u nás zvítězil. Musíme být v pozoru. Víme, že soupeř může změnit sestavu i systém hry, počítáme úplně se vším. Věřím, že to zvládneme.

Měl jste v Jablonci větší radost z výkonu, nebo z výsledku?
Asi z výsledku, protože si myslím, že umíme zahrát i lépe. V jistých úsecích jsme měli i kus štěstí, ale to k tomu patří. Bereme to s pokorou a jedeme dál.

Jak důležitá byla ta výhra pro sebevědomí týmu?

Já myslím, že mužstvo má sebevědomí už od konce minulé sezony. I v nadstavbové části jsme dělali dobré výsledky, bohužel jsme doháněli manko, které jsme měli. Ale zvládli jsme se udržet, což bylo to hlavní.

Jak jste spokojen s tím, jak jste přes léto doplnili mužstvo?
Jsem relativně spokojený. Žádný velký pohyb v kádru nenastal, náš tým ale stále není uzavřený. Dva hráči ještě mohou přijít i odejít. Já jsem každopádně rád, že jsme zůstali pohromadě. V základní sestavě vlastně nahradil jen Hůlka Vondru. Stabilita a kontinuita je ostatně někdy víc než nákup nových hráčů, aspoň tak to vidím já.

Vytouženou posilou Bohemky by byl zkušený odchovanec Jan Morávek. Je jeho návrat stále ve hře?
Deklarovali jsme, že kdyby tahle možnost byla, tak my uděláme maximum, aby tady Honza byl. Navíc když i sám Honza má zájem se sem jednou vrátit. Zároveň se ale netají přáním ještě jedno zahraniční angažmá absolvovat. Uvidíme, zda ho získá nebo ne. Zatím je to tedy ve fázi oťukávání, čekáme na to, jak to u něj dopadne. Určitě je to ale hráč, kterého bychom u nás rádi přivítali.

Na radaru Bohemky byl i návrat Jana Chramosty. Mohlo by to ještě vyjít?
Na Honzu jsme čekali, zájem měl i on. Jelikož ale před naším vzájemným zápasem uvolnil Jablonec do Zlína útočníka Silného, i on to bere tak, že minimálně do zimy zůstane nejspíš dál tam, kde je. Je možné, že ho od léta podepíšeme jako volného hráče, těch vývojů může být hodně. V tuto chvíli už se ale otáčíme trochu jiným směrem a koukáme i po jiných možnostech do útoku. Musí to však být někdo, o kom budu přesvědčený, že nám opravdu pomůže. Určitě nechceme brát jen tak někoho. Jednání probíhají, konkrétní jména bych však nechtěl odkrývat.

Jedničkou do ofenzivy je v tuto chvíli David Puškáč. Ten sice na jaře nasázel čtyři góly, i kvůli zdravotním problémům se však do tempa dostával jen zvolna…
U něj je to všechno o tom zůstat zdravý. Na jaře byl dlouho zraněný, a když se konečně uzdravil, už nastal konec sezony. Teď však absolvoval celou letní přípravu a určitě má velký potenciál, aby góly střílel.

A s jakým umístěním byste byl spokojen na konci sezony?
Samozřejmě s co nejvyšším. Důležité ale je jít postupnými kroky a nevyhlašovat žádné velkohubé cíle, notabene po jednom odehraném kole. Na nějaké soudy bude prostor, až jich bude odehráno aspoň o pět víc. Určitě ale nechceme opakovat minulou sezonu. Chceme se zlepšovat a být na tom lépe než loni.