Havel sní o Evropě: Program je náročný, ale každý to tak chce. Poslední roky jsme na ni jen koukali

Po remíze s Teplicemi si Viktoriáni zapsali svou první ligovou výhru v nové sezóně. Proti Pardubicím je dostal v první půli do vedení Kliment, ale po změně stran stav srovnal Solil. Náročný zápas rozhodl až čtvrt hodinu před koncem Havel, který tak výborně oslavil stý ligový duel za Plzeň.

Stejně jako proti Teplicím se nejednalo o jednoduchý zápas, který rozhodovaly maličkosti. Tentokrát bylo štěstí na straně aktuálního českého mistra, který dokázal urvat důležité tři body. „Výhra se rodila velmi těžce, věděli jsme, co nás čeká. Pardubice jsou nepříjemný soupeř, mají tam šikovné kluky. První půle nám nevyšla, přežili jsme několik šancí. Je to cenné vítězství, po Evropě jsme ho potřebovali,“ nechal se slyšet Havel.

Výhra určitě pomůže západočeskému týmu do dalšího náročného programu. Již v úterý na své půdě přivítá v rámci třetího předkola ligy mistrů moldavský Šeriff Tiraspol. Náskok 2:1 z úvodního dějství jim dává jistou výhoru, ale také soupeř v prvním střetu ukázal, že má svou kvalitu.

Nová sezóna nabízí velkou porci zápasů hned ve svém startu, na což si Viktoriáni ale odmítají stěžovat, protože moc dobře ví, že úspěch nepřichází bez práce. „Program je náročný, ale každý chce hrát Evropu. Poslední tři roky jsme na ni jen koukali, takže si vůbec nestěžujeme,“ dodal Havel.

Zdroj: fcviktoria.cz